تاثیر عجیب سفر به کره مریخ بر مغز فضانوردان

سفرهای کیهانی همواره برای فضانوردان خطرات زیادی را به همراه داشته است.

تاثیر عجیب سفر به کره مریخ بر مغز فضانوردان

سفرهای کیهانی همواره برای فضانوردان خطرات زیادی را به همراه داشته است. اما به تازگی یک خطر بزرگ دیگر نیز به جمع آسیب‌های فضانوردی اضافه شده است. تحقیقات و مطالعات اخیر بیان‌گر این موضوع است که سفر به کره مریخ، آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به مغز فضانوردان وارد می‌کند.

فضا محل بسیار خطرناکی است و قرارگرفتن در معرض تابش‌های مرگبار مریخی قطعا باعث آسیب جدی مغزی شده و در نهایت زوال مغز و از دست دادن حافظه نصیب فضانوردان می‌شود.محققان دانشگاه کالیفرنیا معتقدند با توجه به برنامه‌کاری پیوسته و فشرده مسافران مریخ، احتمال این‌که فضانوردان تحت تاثیر تابش‌های مرگبار کیهانی و فشار کاری مضاعف از انجام وظایف خود طفره روند، بسیار زیاد است. 

دانشمندان میزان ذرات کیهانی در مدت سه سال مأموریت فضانوردان در مریخ را شبیه‌سازی کردند و به این نتیجه رسیدند که ذرات باردار موجود در مریخ انرژی یکسانی با ذرات کیهانی دارند و به راحتی از لایه محافظ فضاپیما عبور خواهند کرد. با توجه به آزمایشات انجام شده مشخص شد که بخش جلویی مغز بیشترین آسیب را پس از گذشت شش ماه از شروع سفر فضانوردان خواهد دید. بخش جلوی مغز قسمتی است که مسئولیت تصمیم گیری، اجرا و حافظه بلند مدت را بر عهده دارد.

نتایج این تحقیق در حالی منتشر شده که شرکت‌های زیادی از جمله شرکت اسپیس متعلق به ایلان ماسک دارند برای گردشگری در فضا سرمایه‌گذاری و ثبت‌نام می‌کنند و از ساکنان زمین دعوت می‌کنند به سیالات دیگر قدم بگذارند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب