نظر متفاوت مدیر اپل در مورد واقعیت مجازی

در حالی که شرکت‌های زیادی در حال رقابت برای تولید هدست‌های واقعیت مجازی هستند، تیم کوک مدیر عامل اپل نگاه مثبتی نسبت به این پدیده نوظهور ندارد.

نظر متفاوت مدیر اپل در مورد واقعیت مجازی

در حالی که شرکت‌های زیادی در حال رقابت برای تولید هدست‌های واقعیت مجازی هستند، تیم کوک مدیر عامل اپل نگاه مثبتی نسبت به این پدیده نوظهور ندارد.وی که در نشست خبری با بازفید نیوز حضور یافته بود تصریح کرد: من فکر می‌کنم واقعیت مجازی کاربردهای جالبی دارد، اما فکر نمی‌کنم این فناوری مانند هوش مصنوعی به یک فناوری با کاربرد گسترده مبدل شود.

وی جدا شدن کامل کاربران از دنیای واقعی را یکی از نقاط ضعف این فناوری دانسته و افزوده اگر چه می‌توان از این فناوری برای انجام نشست‌هایی میان افرادی با هزاران کیلومتر فاصله از یکدیگر استفاده کرد و برنامه‌های سه‌بعدی جذابی نیز خلق کرد، اما بعید است استفاده از آن گسترده شود و کاربردهای زیادی پیدا کند.

کوک همچنین گفت: شاید با استفاده از این فناوری مکالمات خلاقانه‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تری داشته باشیم. استفاده از این فناوری‌ها به شرطی مطلوب است که به مانعی بر سر راه گفتگو مبدل نشود. فناوری برای ارتقای گفت‌وگو به‌کار گرفته می‌شود و نه برای این که مانعی بر سر راه این کار باشد.

این اولین بار نیست که تیم کوک مواضعی منفی در برابر فناوری واقعیت مجازی می‌گیرد. وی چندی قبل در گفتگوی دیگری پیش‌بینی کرده بود که فناوری هوش مصنوعی است که در نهایت به ابزاری همه گیر و متداول مانند خوردن سه وعده غذا در روز مبدل می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب