اسنپ‌چت سهامی عام می‌شود

آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهند اسنپ‌چت در اوایل سال ۲۰۱۷ تبدیل به یک شرکت سهامی عام خواهد شد.

اسنپ‌چت سهامی عام می‌شود

آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهند اسنپ‌چت در اوایل سال ۲۰۱۷ تبدیل به یک شرکت سهامی عام خواهد شد.

شرکت اسنپ‌چت (صاحب سرویس پیام‌رسان محبوب) با ارزش بیش از ۲۵ میلیارد دلار، درنظر دارد سهامی خود را در معرض فروش عمومی بگذارد، هرچند که اسنپ‌چت از دادن هرگونه نظر در این خصوص، خودداری کرده است.

گفته می‌شود این شرکت تا اواخر ماه مارس وارد بازار بورس و اوراق بهادار خواهد شد. به یمن درآمد حاصل از آگهی‌ها، اسنپ‌چت اکنون به سرعت در حال رشد است و انتظار می‌رود درآمد آن در سال جاری به ۳۵۰ میلیون دلار و در سال آینده نیز به یک میلیارد دلار برسد.

گفتنی است هفته‌هاست شایعات مربوط به عرضه سهام اسنپ شنیده می‌شود. برای مثال، در ماه گذشته گفته می‌شد این شرکت درنظر دارد تا انتهای سال جاری، پرونده مربوط به عرضه عمومی سهام خود را تشکیل دهد و در سال ۲۰۱۷ تبدیل به یک شرکت سهامی عام شود.

اما اسنپ هنوز هم باید بانکدارانی را برای کار روی پرونده عرضه سهام خود استخدام کند.اما این شرکت در سال گذشته عمران خان را به‌عنوان مدیر ارشد راهبردی خود استخدام کرد. خان یکی از مدیران پیشین در عرصه بانکداری است که با علی‌بابا نیز کار کرده است.

با اینکه در سال جاری میلادی، بازار نخستین عرضه سهام عمومی برای شرکت‌های فناوری تقریباً رو به افول بوده؛ اما به تازگی یک معامله موفقیت‌آمیز صورت گرفت که امیدها را افزایش داد. بنابر گزارش‌ها، شرکت Nutanix که نرم‌افزارهای مرتبط با ابر تولید می‌کند، هفته گذشته و با ارزش هر سهم ۱۶ دلار تبدیل به یک شرکت سهامی عام شد.

این در حالی است که سرمایه‌گذاران بخش سهام، انتظار عرصه سهام عمومی از سوی شرکت‌های بزرگ‌تر و معروف‌تری همچون اسنپ، اوبر و Airbnb را داشته‌اند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب