اپل و دیزنی در فکر تصاحب نتفلیکس هستند

اگر گزارش‌های اخیر صحت داشته باشند، به زودی شاهد تصاحب بعضی کمپانی‌های عرصه فناوری توسط کمپانی‌های بزرگتر خواهیم بود.

اپل و دیزنی در فکر تصاحب نتفلیکس هستند

چندی پیش گزارش هایی را مبنی بر علاقه بعضی شرکت ها به خرید توییتر شنیدیم که گفته شد احتمالا دیزنی هم یکی از آنها خواهد بود. حالا تحلیلگران ادعا می کنند که نتفلیکس هدف بسیار خوبی است که اپل و دیزنی به آن چشم دوخته اند.

در این گزارش آمده است که تحلیلگران مالی از مذاکرات مربوط به واگذاری نتفلیکس خبر داده اند. این غول صنعت استریمینگ احتمالا مورد توجه دیزنی و اپل قرار گرفته و این دو شرکت به خرید و تملک آن علاقه نشان داده اند.
دیزنی در حال حاضر 30% سهام Hulu که به نوعی رقیب نتفلکیس است را در اختیار دارد. دیزنی در راه اندازی این کمپانی استریمینگ، با شرکت های فاکس، تایم وارنر، کامکست و NBC مشارکت داشته است. بنابراین و همچنین به دلیل علاقه خاص دیزنی به صنعت استریمینگ، می توان پذیرفت که نتفلیکس گزینه مناسبی برای تکمیل دایره فعالیت های دیزنی باشد.
اپل نیز مدتهاست که به راه اندازی سرویس استریمینگ علاقه نشان داده است. اپل که در فکر استریمینگ تلویزیونی است با تصاحب نتفلیکس به تحقق بخشیدن به آرزوهای خود یک قدم نزدیک می شود. این کمپانی سال گذشته مالی را با 234 میلیارد دلار درآمد پشت سر گذاشت و بنابراین استطاعت مالی لازم برای خرید نتفلیکس را داراست.

منبع :