چرا خبری از Grand Theft Auto 6 نیست؟

حدود سه سال پیش بازی Grand Theft Auto 5، اولین بار برای کنسول‌های نسل هفتمی Xbox 360 و PS3 عرضه شد.

چرا خبری از Grand Theft Auto 6 نیست؟

حدود سه سال پیش بازی Grand Theft Auto 5، اولین بار برای کنسول های نسل هفتمی Xbox 360 و PS3 عرضه شد. حال بعد از گذشت چند سال و با توجه به روال همیشگی این سری، طرفداران این فرنچایز مدت هاست که منتظر معرفی بازی جدید این سری هستند. اما نه تنها خبری از عرضه GTA 6 در آینده نزدیک نیست، بلکه در حال حاضر هیچ اطلاعی از ساخت این بازی به گوش نمی رسد. اما دلیل این موضوع چه می تواند باشد؟ خب، به اعتقاد یک تحلیل گر صنعت بازی های ویدیویی، علت بسیار ساده است، GTA 5 هنوز هم برای Rockstar بسیار پول ساز است.

همه ی ما می دانیم که حدود 160 هفته است که GTA V در بسیاری از کشورهای دنیا، جزو 10 بازی پرفروش است. با وجود فروش بالای GTA V و فروش بالاتر Shark Cardهای درون بازی، این بازی برای Rockstar نقش معدن طلا را بازی می کند.

به گفته ی دنیل احمد، تحلیل گر صنعت بازی های ویدیویی، Grand Theft Auto 5 به همراه دیگر دارایی های فرنچایز GTA، در 12ماه گذشته بیش از 700 میلیون دلار درآمد داشته است. این مقدار درآمد، مبلغ هنگفتی است و با توجه به اینکه عرضه ی مجددی برای بازی در کار نبوده، نسبت به سال قبل از آن هم بیشتر بوده است.

این اطلاعات نشان میدهد Grand Theft Auto 5 و یا اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم GTA Online هنوز هم با نرخ قابل توجهی در حال رشد است. هر روز بازیکنان بیشتری این بازی را خریداری کرده و سپس پول خود را خرج واحد پولی درون بازی می کنند. اگر شما جای راک استار بودید، آیا GTA 6 را معرفی می کردید؟ تا زمانی که GTA 5 اینقدر درآمدزایی دارد این کار منطقی به نظر نمی رسد

در حالی که طرفدارن این فرنچایز بی صبرانه انتظار Grand Theft Auto 6، یا هر چه بازی بعدی این سری نام دارد را می کشند، در حال حاضر برای Rockstar، معرفی و عرضه بازی جدید ایده خوبی نیست و به نظر نمی رسد فعلا خبری از بازی جدید شنیده شود. احتمالا راک استار نیز به عرضه محتویات بیشتر و یا شاید DLC مورد انتظار برای بخش داستانی GTA V ادامه دهد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب