دانشگاه یزد در جمع ۱۳ دانشگاه برتر کشور

رتبه‌بندی جهانی سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ تایمز منتشر شد؛ دانشگاه یزد در جمع ۱۳ دانشگاه برتر کشور بر اساس رتبه‌بندی تایمز رتبه‌بندی جهانی تایمز فهرست برترین دانشگاه‌های جهان را برای سال ۲۰۱۷ - ۲۰۱۶ منتشر کرد

دانشگاه یزد در جمع ۱۳ دانشگاه برتر کشور

رتبه‌بندی جهانی سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ تایمز منتشر شد؛ دانشگاه یزد در جمع ۱۳ دانشگاه برتر کشور بر اساس رتبه‌بندی تایمز رتبه‌بندی جهانی تایمز فهرست برترین دانشگاه‌های جهان را برای سال ۲۰۱۷ - ۲۰۱۶ منتشر کرد که بر اساس آن ۱۳ دانشگاه ایرانی در جمع دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفتند. 

به گزارش پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC، در سال جاری ایران با ۱۳ دانشگاه برتر در دنیا توانسته است بعد از ترکیه با ۱۸ دانشگاه رتبه دوم خاورمیانه را کسب کند. در این بین مصر دارای ۸ دانشگاه، پاکستان 7 دانشگاه، و عربستان سعودی با ۴ دانشگاه در بین دانشگاه‌های برتر خاورمیانه هستند. به این ترتیب رتبه جمهوری اسلامی ایران به لحاظ تعداد دانشگاه‌های برتر در سطح جهان از ۲۳ در سال قبل به ۱۷ ارتقا یافت. ضمنا جایگاه ایران در رتبه‌بندی سال ۲۰۱۳میلادی در دنیا ۳۳ بود. پایگاه رتبه‌بندی تایمز به عنوان یکی از معتبرترین نظامهای رتبه بندی بین المللی، دانشگاههای جهان را رتبه بندی می کند. نتایج رتبه بندی سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ تایمز از حضور پنج دانشگاه شیراز، فردوسی مشهد، آزاد اسلامی کرج، یزد و زنجان برای اولین بار خبر می دهد. 

در سال ۲۰۱۵-۲۰۱۴از ایران تنها دو دانشگاه صنعتی شریف و صنعتی اصفهان حضور داشتند در سال قبل این تعداد به هشت دانشگاه افزایش و بدین ترتیب در سال جاری ۱۳ دانشگاه از ایران در جمع ۹۷۸ دانشگاه برتر جهان ( از ۷۹ کشور) حضور یافتند که این موضوع نوید بخش حرکت هر چه بیشتر دانشگاههای توانمند ایران در رتبه بندیهای معتبر بین المللی است. محاسبات رتبه بندی تایمز در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶میلادی توسط شرکت خدمات حرفه ای پرایس واتر هاوس کوپرز (PWC) انجام شده ، محاسبات شاخص ها و نمرات توسط سه منبع اطلاعاتی صورت گرفته است. داده های ارسالی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که به صورت خود اظهاری جمع آوری می شوند، 

داده های حاصل از نظرسنجی شهرت توسط متخصصان آموزش عالی، اطلاعات تولیدات علمی موسسات آموزش عالی نمایه شده در پایگاه استنادی اسکوپوس از جمله این منابع هستند. رتبه بندی تایمز برای بررسی اطلاعات پژوهشی اعضای هیات علمی، بااستفاده از پایگاه استنادی اسکوپوس که به عنوان یکی از بزرگترین پایگاه داده درجهان شناخته می شود، اطلاعات پنج سال را مورد بررسی قرار داده وتعداد کل استنادات مرتبط با تولیدات علمی دانشگاهها رالحاظ می کند. دررتبه بندی سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ تعداد ۲۳ هزار مجله علمی با تعداد تقریبی ۱۱.۹میلیون مقاله، مقاله کنفرانس، کتاب و فصل های کتاب در ۵ سال گذشته و همچنین بیش از ۵۶ میلیون استناد که به این تولیدات علمی صورت پذیرفته در محاسبات نمرات مورد استفاده قرار گرفته شده اند. تولیدات علمی مربوط به بازه 5 ساله ۲۰۱۵-۲۰۱۱میلادی و استنادات نیز مربوط به بازه 6 ساله ۲۰۱۶-۲۰۱۱است. این اولین سالی است که بیش از ۵۰۰ هزار کتاب و فصول کتاب ها در تحلیل نتایج مورد استفاده قرار گرفته شده و بدین ترتیب عملکرد پژوهش های صورت گرفته در حیطه های علوم انسانی و هنر بهتر از سال های قبل در نتایج سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ تایمز پدیدار شده است.

https://www.yazd.ac.ir/president/administration/yupr/news/i/12236

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب