بومی‌سازی قطعات صنعتی نیشکر از سوی محققان کشور

پژوهشگران کشور موفق به بومی سازی قطعات صنعتی مورد نیاز در صنایع نیشکر شدند.

پژوهشگران کشور موفق به بومی سازی قطعات صنعتی مورد نیاز در صنایع نیشکر شدند.

به گزارش ایسنا، امیررضا بندری مجری طرح تولید قطعات صنعتی را از دستاوردهای تحقیقاتی خود نام برد و گفت: بر این اساس توانستیم بخش قابل توجهی از قطعات و تجهیزات آسیاب‌های صنعتی مانند تیغه‌ها و پوشته‌های غلطک مورد استفاده در صنایع نیشکر و نیز قطعات صنعتی چون  انواع چرخ ‌دنده‌ها، حلزونی پمپ‌ها و انواع پره‌ها و پمپ‌های چدنی و استیل را تولید کنیم.

وی طراحی و ساخت مته‌ها و تیغچه‌های رسوب‌زدایی را از دیگر تولیدات فناورانه نام برد و اظهار کرد: این تیغه‌ها که در صنعت  قند و نیشکر کاربرد فراوان دارند، با حرکت دورانی درون تیوپ‌های تغلیظ شربت، رسوبات آهکی و معدنی را پاک کرده و بدنه‌های تبخیرکننده را آمادۀ بهره‌برداری می‌کنند.

بندری رفع چالش واردات این تجهیز و جلوگیری از خروج ارز را از مزایای تولید داخلی این محصولات دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به تعرفه‌های گمرکی و مشکلات ناشی از تحریم‌های اقتصادی، واردات این قطعه با مشکلات زیادی همراه است از این رو تولید این قطعات در داخل کشور از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و از سوی دیگر با وجود چندین کارخانۀ نیشکر و چغندرقند در کشور، تولید صنعتی این قطعات توجیه‌ اقتصادی دارد.

مجری طرح، طراحی و ساخت چرخ دنده‌های صنعتی و  تعمیر و ساخت قطعات سبک و سنگین صنعت قند در کنار تولید دستگاه‌های رسوب زدایی را از دیگر توانمندی‌های این تیم تحقیقاتی برشمرد و افزود: ما علاوه بر طراحی قطعات صنعتی کارخانجات، مطالعاتی را برای دست یافتن به فناوری ساخت شیلنگ‌های انتقال نیرو در دستور کار داریم.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب