داروی پروپرانولول خواص ضد سرطانی دارد

مطالعات محققان بلژیکی و آمریکایی نشان می‌دهد داروی پروپرانولول که معمولا برای بیماری‌های قلبی تجویز می‌شود، خواص ضد سرطانی نیز دارد.

داروی پروپرانولول خواص ضد سرطانی داردبه گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از مدیکال اکسپرس، پروپرانولول یکی ازمتداول ترین داروهای مسدود کننده بتاست که معمولا برای درمان ضربان نامنظم قلب و مشکلات قلبی دیگر تجویز می شود.

مطالعات جدید نشان می دهد این دارو علاوه بر درمان بیماری های قلبی، در تکثیر سلول ها و حمله به سیستم ایمنی نیز نقش دارد و نتایج درمانی آن در تومورهای خوش خیم کودکان موفقیت آمیز گزارش شده است. محققان بر این باورند که هنوز اثرات درمانی این دارو به طور کامل آشکار نشده است و می توان از آن در درمان بیماری های بیشتری استفاده کرد.

پروپرانولول با کاهش انقباض عضلات قلب، فشار خون را کاهش می دهد و سبب می شود قلب تقاضای کمتری برای اکسیژن داشته باشد و از این طریق در درمان بیماری های قلبی موثر است. پیشگیری از سردردهای میگرنی، کاهش استرس و کاهش لرزش های ارثی یا لرزش های ناشی از بیماری های تیرویید، از دیگر موارد استفاده این دارو هستند.

سرگیجه، اختلال خواب، خستگی مفرط، ناراحتی معده، اسهال یا یبوست، برخی از عوارض جانبی این دارو محسوب می شوند.

نتایج این تحقیقات در نشریه ecancermedicalscience منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب