تمهیدات گوگل برای بهبود عملکرد دستیار جدیدش

یک مسئله مهم و حل نشده در خصوص هوش مصنوعی و ربات این است که آن‌ها هنوز هم با وجود پیشرفت زیادی که در ساخت و طراحی شان صورت گرفته، اما در ارتباط برقرار کردن با انسان‌ها مشکل دارند

تمهیدات گوگل برای بهبود عملکرد دستیار جدیدش

یک مسئله مهم و حل نشده در خصوص هوش مصنوعی و ربات این است که آن ها هنوز هم با وجود پیشرفت زیادی که در ساخت و طراحی شان صورت گرفته، اما در ارتباط برقرار کردن با انسان ها مشکل دارند، به این معنی که نمی توانند آن طور که دو انسان قادر به تعامل دوستانه هستند رفتار کنند و در نتیجه تنها برای اطلاعات به کار می آیند. البته نمی توان کار شرکت هایی همچون Fujitsu را بر روی ربات هایی که خیلی شبیه به انسان رفتار می کنند نادیده گرفت، اما با این حال هنوز این تفاوت حس می شود.

به نظر می رسد گوگل هم قصد دارد با دستیار صوتی جدیدش موسوم به Assistant همین روند را پیش ببرد. چرا که به تازگی اعلام شده که این غول فناوری از چندین کمپانی مختلف مانند Pixar و The Onion کمک گرفته و نویسندگانی را به استخدام خود درآورده تا شخصیت انسانی تری به پلتفرم دستیار خود ببخشد. همان طور که می دانید این دستار جدید در محصولات معرفی شده در کنفرانس 4 اکتبر گوگل وجود دارد؛ یعنی گوشی های هوشمند پیکسل و البته گوگل هوم.

اما شرکت هایی که گوگل از آن ها برای استخدام نویسندگان کمک گرفته چه فعالیتی انجام می دهند؟ بد نیست بدانید که Pixar بیشتر به جهت تولید فیلم های انیمیشنی جالب وخنده دار معروف است و کمپانی دیگر – The Onion – در زمینه ارایه مقالاتی با ماهیتی طنزگونه فعالیت می کند.

جالب است که با وجود تلاش های گوگل برای انسانی تر کردن این دستیار جدید، چرا نام آن مانند دستیار های صوتی رقیبش همچون سیری و الکسا، شباهتی به نام یک انسان ندارد! در هر صورت هنوز برای قضاوت عملکرد Assistant زود است و باید صبر کنیم و ببینیم تغییرات اعمال شده تا چه اندازه آن را تبدیل به یک دستیار با عملکردی کاملاً طبیعی و انسانی می کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب