اپل واچ‌های آینده کاربر را از روی مشخصات عروقی شناسایی می‌کند

در حال حاضر اپل واچ می‌تواند کاربر را با تماس پوستی شناسایی کند.

اپل واچ‌های آینده کاربر را از روی مشخصات عروقی شناسایی می‌کند

در حال حاضر اپل واچ می تواند کاربر را با تماس پوستی شناسایی کند. بدین ترنیب تا زمانی که ساعت روی مچ کاربر بسته باشد، ساعت آن شخص را کاربر دانسته و بطور خودکار با این فرض به کار خود ادامه می دهد. از همین روش نیز برای شناسایی افراد در هنگام پرداخت از طریق اپل واچ استفاده می شود.
این روش دقیقا مشابه استفاده از شناسه لمسی یا تاچ آی دی نیست، اما از آنجایی که قراردادن یک سنسور اثرانگشت در اپل واچ با توچه به ابعاد آن عملی نیست، چه راهکار دیگری در اختیار اپل است؟ با توجه به پتنتی که اخیرا به دست AppleInsider افتاده، به نظر می رسد که اپل در فکر استفاده از الگوهای عروقی برای تعیین هویت کاربران است. در ادامه با تک شات همراه باشید.
در این پتنت به چگونگی استفاده از یک سنسور سنجش نبض اشاره شده که می تواند برای شناسایی ویژگی های بیومتریک عروق کاربر استفاده شود و از هویت کاربر اطمینان کسب کند. با معرفی چنین ویژگی، اپل می تواند از وابستگی اپل واچ به آیفون بکاهد.
البته ایده استفاده از مشخصات عروقی برای تعیین هویت ایده جدیدی نیست. اخیراً و در نمایشگاه CEATEC2016 ژاپن، کمپانی Fujitsu از فناوری اسکن عروق کف دست رونمایی کرد، فناوری که می تواند هویت کاربران را در پرداخت های موبایلی تایید کند. اما با توجه به اینکه ایده اپل فعلا فقط یک پتنت است نمی توان به اجرایی شدن آنها در اپل واچ های آینده خیلی اطمینان داشت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب