پهپادی که می‌تواند بدون نیاز به باتری برای همیشه پرواز کند

پهپادی طراحی شده است که می‌تواند از نیروی وایرلس برای پرواز استفاده کند.

پهپادی که می‌تواند بدون نیاز به باتری برای همیشه پرواز کند

آیا به دنبال پهپادی هستید که بتواند برای مدت طولانی‌تری در آسمان پرواز کرده و مسافت‌های بیشتری را طی کند؟ ساده‌ترین راهکار استفاده از باتری بزرگتر است، اما باتری بزرگتر مو‌جب افزایش وزن پهپاد شما خواهد شد و در نتیجه مدت زمان پرواز کاهش پیدا می‌کند. اما اکنون پهپادی طراحی شده است که می‌تواند از نیروی وایرلس برای پرواز استفاده کند.

این پهپاد که توسط دکتر Samer Aldhaher از دانشکده Imperial College London طراحی شده است، در واقع نمونه اولیه پهپادی است که وزن بسیار کمی داشته و فاقد باتری است، انرژی مورد نیاز این پهپاد نیز برای پرواز توسط یک فرستنده وایرلس در بخش پایینی آن تامین می‌شود.

اگرچه در این پهپاد از سخت افزار سفارشی استفاده شده است، در هر حال این پهپاد پرواز می‌کند و در واقع گامی بسیار بزرگ در راستای تولید پهپادهای بدون نیاز به باتری برداشته شده است.

در هر حال نباید انتظار داشته باشیم که نمونه اولیه این کوادکوپتر کوچک بتواند بدون باتری، مسافت بین دو قاره را طی کند. این پهپاد تنها می‌تواند با فاصله 5 اینچی از پایه وایرلسی که نیروی مورد نیاز آن را تامین می‌کند، پرواز کند و حرکات آن نیز تنها به حرکتی جانبی جزیی محدود است.

این فناوری هنوز به بهبود و پیشرفت‌های بسیار زیادی نیاز دارد و حتی پرواز این پهپاد در یک اتاق نیازمند زیرساختی وسیع است. فناوری انتقال انرژی بی سیم هنوز در مراحل اولیه است اما به زودی شاهد محصولات پیشرفته‌ای خواهیم بود که بر مبنای این فناوری طراحی و تولید خواهند شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب