کاهش ۱۴ درصدی فروش کامپیوترهای مک اپل

کاهش جهانی صادرات PC گریبان شرکت اپل را هم گرفته و بر اساس گزارشهای گارتنر این شرکت نیز با کاهش فروش کامپیوترهای خود مواجه شده است.

کاهش ۱۴ درصدی فروش کامپیوترهای مک اپل

 کاهش جهانی صادرات PC گریبان شرکت اپل را هم گرفته و بر اساس گزارشهای گارتنر این شرکت نیز با کاهش فروش کامپیوترهای خود مواجه شده است. 

در فصل سوم سال ۲۰۱۶ شرکت اپل حدود ۵ میلیون کامپیوتر مک به فروش رسانده که نسبت به سال گذشته ۱۳.۴ درصد کاهش نشان می‌دهد چون سال قبل ۵.۷ میلیون دستگاه در همین زمان به فروش رسانده بود. 

همچنین سهم بازار اپل از ۶.۷ درصد در فصل سوم به ۷.۳ درصد نسبت به فصل مشابه سال ۲۰۱۵ کاهش پیدا کرده است. با این وجود این شرکت بعد از لنوو، اچ‌پی، دل و ایسوس عنوان پنجمین تولید‌کننده  کامپیوتر در جهان را به خود اختصاص داده است. 

در حالی که لنوو به عنوان بزرگترین تولید کننده کامپیوترهای شخصی نسبت به زمان مشابه در سال قبل اندکی کاهش در فروش  را نشان می‌دهد اما رقبای بعدی یعنی اچ پی، دل و ایسوس با رشد فروش نسبت به مدت مشابه در سال قبل مواجه شده‌اند. 

در خود آمریکا شرکت اپل در فصل سوم ۲۰۱۶ حدود دو میلیون دستگاه کامپیوتر به فروش رساند که ۱۰.۷ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل که ۲.۳ میلیون دستگاه کامپیوتر به فروش رساند کاهش نشان می‌دهد. 

بر اساس گزارش گارتنر فروش جهانی کامپیوترهای شخصی ۵.۷ درصد کاهش داشته و به ۶۸.۹ میلیون دستگاه رسیده است. شرکت اپل احتمالا در همین ماه کامپیوترهای جدید مک خود را وارد بازار می‌کند

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب