اولین پهپاد اختصاصی اینتل با نام فالکُن 8 پلاس رونمایی شد

علاقه‌مندان به دنیای تکنولوژی، برند اینتل را با پردازنده‌های کامپیوتری اش می‌شناسند

اولین پهپاد اختصاصی اینتل با نام فالکُن 8 پلاس رونمایی شد

علاقه‌مندان به دنیای تکنولوژی، برند اینتل را با پردازنده های کامپیوتری اش می شناسند، اما با توجه به شرایط کنونی این روزهای بازار، حضور در یک عرصه و یا همان تک محصولی بودن، نمی تواند حاشیه امنیت خوبی را برای بقای یک کمپانی به وجود آورد. از این رو، تعجبی ندارد که اینتل هم بخواهد شانس خود را برای حضور در سایر حوزه ها نیز امتحان کند.

در همین رابطه، امروز این شرکت از پهپاد جدیدی تحت عنوان فالکن 8 پلاس رونمایی و رسماً ورود خود را به این کسب و کار اعلام کرد. البته این صنعت برای اینتل، چندان هم ناآشنا نیست چرا که این شرکت پیش‌تر سابقه همکاری با کمپانی Ascending Technologies را که در زمینه تولید پهپاد فعالیت می کند، در کارنامه دارد.

و اما در خصوص این پهپاد باید بگوییم که بر خلاف محصولات ارایه شده توسط سایر شرکت ها همانند Parrot DJI، که اغلب جنبه سرگرمی دارند و برای استفاده عموم تولید شده اند، فالکن 8 پلاس برای مصارف تجاری و صنعتی تولید شده است.

به عنوان مثال، این پهپاد با به پرواز درآمدن بر فراز ساختمان های در حال احداث، تمامی فرآیند ساخت و نحوه کار کارگران را زیر نظر گرفته و یا برای اهداف نظارتی مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین، این محصول در برابر نفوذ آب مقاوم بوده و از مقاومت نسبی در برابر ضربات احتمالی برخوردار است. وزن فالکن 8 پلاس برابر با 2.7 کیلوگرم عنوان شده و می تواند با سرعت 58 کیلومتر بر ثانیه در آسمان به پرواز درآید.

اینتل تا به این لحظه، اطلاعاتی را در خصوص زمان عرضه و قیمت این محصول عنوان نکرده اما نباید انتظار داشت که با قیمتی ارزان روانه بازار شود.

منبع :