بر اساس تحقیقات علمی، اپل واچ دقیق‌ترین پوشیدنی مچی بازار است

امروزه تعداد بی شماری گجت پوشیدنی در بازار موجود است که هر فردی می‌تواند از بین آنها انتخاب کند و قابلیت‌های ردیابی سلامت متفاوتی را در اختیار داشته باشد.

بر اساس تحقیقات علمی، اپل واچ دقیق‌ترین پوشیدنی مچی بازار است

امروزه تعداد بی شماری گجت پوشیدنی در بازار موجود است که هر فردی می تواند از بین آنها انتخاب کند و قابلیت های ردیابی سلامت متفاوتی را در اختیار داشته باشد. اما واضح است که هر یک از این افراد به دنبال انتخاب دقیق ترین گجت موجود در بازار هستند و اگر اطلاعات به دست آمده قابل اطمینان نباشد، استفاده از آن چه فایده ای خواهد داشت؟ اکنون بر اساس تحقیقات انجام شده، این دستگاه دقیق اپل واچ نام دارد.
بر اساس تحقیقی که در شبکه پزشکی JAMA به ثبت رسیده و روی پوشیدنی های مچ بند امروز بازار انجام شده، اپل واچ دقیق ترین دستگاه بازار شناخته شده است. در این تحقیق که با حضور 50 بزرگسال سالم انجام شده، محققین میزان دقت اپل واچ را در مقایسه با Charge HR فیت بیت، Mio Alpha ، Basis Peakو یک بند که روی قفسه سینه قرار می گیرد اندازه گیری کرده اند.
بند قفسه سینه  با اختلاف فاحشی دقیق ترین گجت شناخته شده و میزان دقتش به 99 درصد رسیده در حالی که اپل واچ با دقتی حدود 90 درصد در رده بعدی قرار گرفته است. دقت ردیاب های دیگر نیز حدود 80 درصد بوده که رقم نا امید کننده ای نیست اما آنقدرها هم خوب به حساب نمی آید.
البته تمامی بخش های این تحقیق برای اپل نیز خوشحال کننده نیست چرا که هر چه شدت فعالیت بالاتر می رود، دقت دستگاه ها افت می کند. این اتفاق در مراحل اندازه گیری ضربان قلب پوشیدنی های مچی اتفاق می افتد که از طریق جریان خون انجام می شود. به گفته دکتر Gordon Blackburn، یکی از نویسندگان این تحقیق:

تمامی تکنولوژی های مچی به جریان خون وابسته اند وکاربران باید تماس خوبی با حسگر دستگاه برقرار کنند. هر چه تمرینات سخت تر باشد، نوسان بیشتری در بدن به وجود می آیند و احتمال اینکه بخشی از این تماس از بین برود وجود دارد.
بنابراین تا زمانی که قصد انجام تمرینات سخت را نداشته باشید، دستگاه هایی مثل اپل واچ می توانند دقیق ترین گزینه انتخابی باشند اما اگر به  کنترل سلامتی خود وسواس باشید، بنابراین سرمایه گذاری کردن روی بندهای قفسه سینه می تواند بهترین گزینه باشد و دقیق ترین اطلاعات را در اختیارتان قرار دهد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب