فعال‌سازی آموزشکده سلامت شوش

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول از انجام مقدمات لازم برای ایجاد رشته ایمنی‌شناسی در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد.

فعال‌سازی آموزشکده سلامت شوش

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول از انجام مقدمات لازم برای ایجاد رشته‌ ایمنی‌شناسی در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد.

دکتر یوسف پریدار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: راه‌اندازی رشته‌های جدید در دانشگاه تابع تعداد و رتبه‌ علمی اعضای هیأت‌علمی است؛ هم‌اکنون برای افزودن رشته‌ ایمنی‌شناسی در مقطع کارشناسی ارشد در حال رایزنی با وزارت بهداشت هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس معیارهای وزارت بهداشت برای راه‌اندازی هر رشته‌ کارشناسی ارشد در دانشگاه باید حداقل دو عضو هیأت‌علمی در آن رشته وجود داشته باشد و حداقل درجه علمی یکی از آن‌ها بالاتر از دانشیاری باشد که در این زمینه یکی از اعضای هیأت‌علمی گروه ایمنی‌شناسی دانشگاه طی دو یا سه ماه آینده به مرتبه‌ استادی ارتقاء پیدا می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول ادامه داد: همچنین یکی دیگر از اعضای هیأت‌علمی این گروه به‌زودی به مرتبه‌ دانشیاری می‌رسد که در این صورت شرایط تأیید این رشته از سوی وزارت بهداشت احراز می‌شود؛ اگر این تغییرات صورت گیرد به احتمال زیاد این رشته از سال آینده به رشته‌های موجود دانشگاه افزوده شده و پذیرش دانشجو در آن آغاز می‌شود.

فعال‌سازی آموزشکده سلامت شوش در صورت تأمین فضای فیزیکی

پریدار همچنین با اشاره به این‌که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز تأسیس تعدادی آموزشکده سلامت در سراسر کشور را صادر کرده است، تصریح کرد: در سال گذشته مجوز ایجاد آموزشکده سلامت در دانشگاه علوم پزشکی دزفول اخذ شد؛ اما هنوز این مرکز فعال نشده است.

وی خاطرنشان کرد: آموزشکده‌های سلامت می‌توانند تا مقطع کاردانی بر اساس نیاز دانشگاه و منطقه نیروهای مورد نیاز در رشته‌های مختلف را تربیت کنند؛ به‌طور مثال اگر دانشگاه به نیروی کمک‌پرستار نیاز داشته‌ باشد، برای تأمین آن طی یک دوره زمانی 6 ماهه تعدادی کمک‌پرستار تربیت و وارد سیستم بهداشت و درمان می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان این‌که قرار است این آموزشکده در شهر شوش راه‌اندازی شود، گفت: فرماندار شوش قول‌هایی برای همکاری داده است و در صورت تأمین فضای فیزیکی این آموزشکده، مقدمات فعال‌سازی آن انجام خواهد شد.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب