گام مهم دانشگاه خوارزمی برای حضور در جمع 10 دانشگاه برتر کشور

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی گفت: در چشم‌انداز و برنامه توسعه 10 ساله دانشگاه، هدف ما قرار گرفتن در میان 10 دانشگاه برتر کشور است.

گام مهم دانشگاه خوارزمی برای حضور در جمع 10 دانشگاه برتر کشور

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه خوارزمی در بین 20 دانشگاه برتر کشور قرار دارد، گفت: در چشم‌انداز و برنامه توسعه 10 ساله دانشگاه، هدف ما قرار گرفتن در میان 10 دانشگاه برتر کشور است.

دکتر جعفر کیوانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دانشگاه خوارزمی دارای دو برنامه 5 و 10 ساله است که طبق برنامه پنج ساله این دانشگاه، باید شاخص‌های آموزشی، پژوهشی و فضای فیزیکی دانشگاه بهبود یابد. همچنین در برنامه 10 ساله که به نوعی چشم انداز دراز مدت دانشگاه محسوب می‌شود نیز هدف این است تا در میان 10 دانشگاه برتر کشور قرار بگیریم.

کیوانی ادامه داد: البته در حال حاضر دانشگاه خوارزمی در زمینه علوم انسانی ششمین دانشگاه کشور و در زمینه علوم پایه هشتمین دانشگاه کشور به شمار می‌رود؛ اما چون خوارزمی دانشگاهی جامع محسوب می‌شود، در رده‌بندی کلی در جایگاه نوزدهم یا بیستم کشور قرار دارد.

وی به برنامه‌های کارگروه ارتقای رنکینگ دانشگاه اشاره و اعلام کرد: ارتقای وضعیت پژوهشی دانشگاه، بهبود ارتباط با صنعت، ایجاد تناسب میان تعداد اعضای هیات علمی و دانشجو و فضای فیزیکی مناسب و انجام پروژه‌های پژوهشی برای دستگاه‌های اجرایی از جمله اقداماتی است که می‌تواند جایگاه دانشگاه خوارزمی را ارتقاء بخشد. در هر حال دانشگاه خوارزمی در پایان برنامه پنج ساله باید در بین 15 دانشگاه برتر و در پایان برنامه 10 ساله در بین 10 دانشگاه برتر کشور قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشارکت دانشگاه خوارزمی در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: دانشگاه خوارزمی به عنوان دبیرخانه اقتصاد مقاومتی مجمع تشخیص مصلحت نظام به منظور مشورت دهی به مجمع انتخاب شده است.

کیوانی افزود: در همین راستا تاکنون جلساتی برای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در زمینه‌های تئوری و آگاه‌سازی جامعه شکل گرفته است.

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی گفت: از سوی وزارت علوم نیز طرح‌هایی به دانشگاه سپرده شده است که یکی از آنها همکاری در پروژه تعیین پنج دانشگاه برتر بین‌المللی است.

وی در پایان به سیاست وزارت علوم برای گسترش مراودات علمی با دانشگاه‌های جهان به خصوص اروپا اشاره کرد و یادآور شد: دانشگاه خوارزمی به عنوان دانشگاه محور برای همکاری با دانشگاه‌های اتریش در نظر گرفته شده و اخیرا نیز ریاست این دانشگاه به عنوان نماینده دانشگاه‌های کشور در سفر به بلژیک، تفاهم‌نامه‌های متعددی را با دانشگاه‌های اتحادیه اروپا به امضا رسانده است.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب