سلول‌های پوستی و ترمیم بافت آسیب دیده پس از حمله قلبی

محققین تا کنون اقدامات زیادی در جهت بازسازی بافت آسیب دیده قلب بعد از حملات قلبی انجام داده اند اما به تازگی یک روش آزمایشی توانسته روند بهتری را از سایر روش‌ها به نمایش بگذارد

سلول‌های پوستی و ترمیم بافت آسیب دیده پس از حمله قلبی

محققین تا کنون اقدامات زیادی در جهت بازسازی بافت آسیب دیده قلب بعد از حملات قلبی انجام داده اند اما به تازگی یک روش آزمایشی توانسته روند بهتری را از سایر روش ها به نمایش بگذارد


محققین ژاپنی در حال کار بر روی یک تکنیک جدید هستند که می تواند با استفاده از سلول های رشد یافته پوستی که از پوست یک اهدا کننده با مشخصات ژنتیکی مشابه گرفته شده است، به بازسازی بافت قلب کمک کند.


اگر سلول های بنیادی به سلول های محدوده های آسیب دیده قلب تزریق شوند، می توانند بافت سالم را جایگزین بافت آسیب دیده کنند و به قلب کمک کنند که مثل روزهای پیش از حمله، خون را پمپاژ کند.


تست های اولیه روی میمون ها نتایج جالبی نداشت. سلول ها تنها 16 درصد بافت آسیب دیده را ترمیم کرده بودند و میمون ها همچنان به دارو احتیاج داشتند تا بتوانند بدن خود را برای جلوگیری از پس زدن سلول های اهدا کننده آماده کنند. همچنین ضربان قلب این میمون ها نامرتب می شد، هرچند که این روند نابسامان موقتی بود.


اگر این تیم تحقیقاتی بتواند تکنیک جدیدش را تصحیح کند، دیگر حملات قلبی نمی توانند مثل امروز برای انسان یک تهدید به حساب بیایند و بدن را ضعیف کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب