فروش مک‌بوک کمتر از انتظار

آمارهای فروش لپ‌تاپ‌ها روند روبه‌کاهش لپ‌تاپ‌های اپل را در سال 2016 هم نشان می‌دهد

فروش مک‌بوک کمتر از انتظار

آمارهای فروش لپ‌تاپ‌ها روند روبه‌کاهش لپ‌تاپ‌های اپل را در سال 2016 هم نشان می‌دهد. بنابر گزارش گارتنر و IDC فروش مک‌بوک بیش از 13 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

گارتنر تخمین زده که اپل 7.2 درصد از سهم کامپیوترهای بازار دنیا را در اختیار دارد. این آمار از فروش 4.9 میلیون مک‌بوک توسط اپل به دست آمده است. سال گذشته در همین باز زمانی اپل 7.8 درصد از بازار را در اختیار داشت و 5.7 میلیون مک‌بوک فروخت حالا این موضوع نشان می‌دهد که اپل در فروش لپ‌تاپ 13.4 درصد کاهش فروش را تجربه می‌کند.

شاید این کاهش فروش به دلیل علاقه مردم به خرید دستگاه‌های سبک‌تر مانند تبلت‌ها باشد اما آمارها نشان می‌دهد این علاقه برای خرید کامپیوترهای ویندوزی نه‌تنها کم نشده، بلکه بیشتر هم شده است.

در گزارش‌های فروش سال 2016 اپل بدترین آمار را بدست نیاورده، ایسر از اپل هم ضعیف‌تر عمل کرده است. ایسر سال گذشته 7.3 درصد از بازار را در اختیار داشت اما امسال این عدد به 6.7 رسیده است. یعنی ایسر سال 2015 توانست 5 میلیون و 300 هزار دستگاه بفروشد اما این آمار امسال به 4.6 میلیون دستگاه رسیده است و این یعنی 14 درصد کاهش در فروش و بدترین عملکرد میان سایر رقبا.

قوی‌ترین سازنده کامپیوتر دنیا یعنی لنوو هم کمی دچار کاهش فروش شده است اما خیلی چشمگیر نیست. لنوو این غول تکنولوژی سال گذشته 20.2 درصد از بازار را با فروش 14.7 میلیون دستگاه در اختیار داشت و امسال هم با 14.4 موفق شده 20.9 درصد از بازار را برای خود کند و در صدر جدول قرار بگیرد.


فروش مک‌بوک کمتر از انتظار

برای سه شرکت مطرح دیگر در این زمینه یعنی اچ‌پی، دل و ایسوس هم شاهد افزایش فروش هستیم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
همایش جمع بندی عربی بخش اول
چهارم دبیرستان     دبیر : فرزاد قنبری