کاوش‌های باستان شناسی در روستای تاریخی چورس چاپیاره آغاز شد

گروهی متشکل از باستان شناسان چند کشور اروپایی کاوش در تپه آناقیز چورس را آغاز کردند.

گروهی متشکل از باستان شناسان چند کشور اروپایی کاوش در تپه آناقیز چورس را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار پانا آذربایجان غربی، فرماندار چایپاره در دیدار با این هیات که چند نفر باستان شناس ایرانی آنها را همراهی می کردند، با اشاره به تاریخچه ای از کاوشهای باستان شناسی در این منطقه گفت: همه این کاوشها در قلعه اورارتویی بسطام و قبل از انقلاب انجام پذیرفته و این هیأت اولین کاوشگران بعد از انقلاب هستند که در استان آذربایجان غربی کارهای باستان شناسی را انجام می دهند.

اصغری با بیان اینکه باستان شناسی نوعی انسان شناسی است چون گذشته و پیشینه انسانها را بررسی می کند، افزود: این کاوشها و توسعه صنعت گردشگری از اولویتهای دولت تدبیر و امید است.

وی با بیان اینکه اورارتوها با پادشاهی روسای دوم 750 سال قبل از میلاد در قلعه بسطام مستقر بوده و بر بخش وسیعی از آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و بخشی از کشور ترکیه حکمرانی می کردند، گقت: یافته های باستان شناسی از تاریخ 6000 ساله این منطقه خبر می دهد.

درویش زاده سرپرست گروه باستان شناسی نیز در این دیدار گفت: دانشگاه اینسبورگ مطالعات زیادی در زمینه تمدن اورارتویی داشته است و قبل از ایران در کشورهای آذربایجان و گرجستان مطالعات وسیعی داشته اند و اکنون نیز در ارمنستان مشغول کاوش هستند.

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب