تولید 13 درصدی مقالات واحد علوم و تحقیقات طی دو سال

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات از انتشار 1070 مقاله از سوی پژوهشگران این باشگاه خبر داد

تولید 13 درصدی مقالات واحد علوم و تحقیقات طی دو سال

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان  واحد علوم و تحقیقات از انتشار 1070 مقاله از سوی پژوهشگران این باشگاه خبر داد و گفت: 13 درصد از مقالات این واحد در سال‌های 93 و 94 از سوی اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان ارائه شده است.

به گزارش ایسنا، دکتر امیر خسروجردی، با اشاره به تعداد مقالات تولید شده از سوی محققان باشگاه دانش پژوهان جوان واحد علوم و تحقیقات، افزود: از سال 1391 تاکنون بیش از 1070 عنوان مقاله از سوی این اعضاء باشگاه ارائه شده که از این تعداد 260 مقاله  ISI از نوع WOS و 505 مقاله ISI از نوع Listed، 161 مقاله ISC و145 مقاله همایشی بوده است.

به گفته وی، در سال‌های 94 و 95 از سوی اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات 425 عنوان مقاله ISI و ISC ارائه شد که 13 درصد از کل مقالات این واحد را تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به انتخاب باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات از میان 320 واحد دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان باشگاه برتر در سال 1394،  اظهار کرد:  زیربنایی کردن فعالیت‌های باشگاه، ارائه تسهیلات گسترده، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی از جمله عواملی است که باعث این موفقیت شده است.

خسروجردی با بیان اینکه در حال حاضر باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات دارای 380 عضو معمولی و 20 عضو استعدادهای درخشان است، ادامه داد: از میان اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات 57 درصد از آنها از دانشجویان واحد و مابقی از سایر دانشگاه‌ها و مراکز داخلی و خارج از کشور هستند.

وی به برگزاری 15 کارگاه پژوهشی تخصصی بصورت وبینار در دانشگاه آزاد اسلامی توسط باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات اشاره کرد و افزود: در عرصه فعالیت‌های فرهنگی نیز باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات فعالیت چشمگیری داشته است.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات با بیان اینکه این باشگاه هم اکنون به مهمترین مرکز و مرجع برای کشف و معرفی جوانان نخبه تبدیل شده است، تصریح کرد: اخذ مسؤولیت کمیته جذب استعدادهای درخشان و نخبگی استان تهران، کسب افتخارات مختلف از سوی 64 نفر از اعضا در عرصه ملی و بین‌المللی، انتخاب 8 نفر از اعضای باشگاه بعنوان عضو برتر باشگاه‌های سراسر کشور، ثبت بیش از 10 اختراع و US پتنت، معرفی و تشویق 4 نفر از اعضاء باشگاه واحد دارای مقالات برتر ISI-WOS در بین دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور  در سال 95  از دیگر دستاوردهای این باشگاه است.

وی با اشاره به اینکه افزایش کمیت و کیفیت طرح‌های تحقیقاتی از جمله برنامه‌های آتی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات است، افزود: انعقاد تفاهم نامه همکاری در طرح‌های تحقیقاتی با مراکز صنعتی و اجرایی مانند وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی، تجاری سازی برخی از طرح‌ها و اختراعات اعضاء که از ظرفیت بالایی برخوردار باشند، راه‌اندازی شرکت‌های دانش بنیان و  ایجاد کارگروه‌های مختلف تخصصی، کسب درآمد از طرق اجرای برنامه‌های متنوع آموزشی و کارگاهی، راه‌اندازی برنامه رادیویی «با نخبگان» از دیگر برنامه‌های مورد نظر این باشگاه در سال 1395 است.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب