افزایش دو برابری ظرفیت خوابگاهی دانشگاه امیرکبیر

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه بنا دارد طی 5 سال آینده و تا پایان برنامه ششم ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی را به دو برابر افزایش دهد.

افزایش دو برابری ظرفیت خوابگاهی دانشگاه امیرکبیر

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه بنا دارد طی 5 سال آینده و تا پایان برنامه ششم ظرفیت خوابگاه های دانشجویی را به دو برابر افزایش دهد.

به گزارش ایسنا، دکترسید احمد معتمدی در مراسم کلنگ زنی خوابگاه جدید دخترانه دانشگاه امیرکبیر با بیان این مطلب اظهار داشت: امسال دو ساختمان خوابگاهی جدید خریداری کردیم و درحال خرید ساختمان خوابگاهی دیگری نیز هستیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر  با بیان اینکه در سال جاری ظرفیت خوابگاهی این دانشگاه حدود 13 درصد رشد داشته است، خاطرنشان کرد: دانشگاه امیرکبیر در موقعیتی قرار گرفته که زمین بسیار کم و گران است بنابراین این موضوع موجب شده تا خوابگاه های دانشگاه از شرایط مطلوبی برخوردار نباشند.

وی با اشاره به برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در این راستا برنامه داریم از ظرفیت و توان فارغ التحصیلان این دانشگاه در زمینه توسعه فضای خوابگاهی استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: این دانشگاه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دارای هزار و 200 دانشجو بود که درحال حاضر تعداد دانشجویان این دانشگاه به 14 هزار نفر افزایش یافته است.

معتمدی خاطرنشان کرد: تعداد دانشجویان این دانشگاه طی 30 سال گذشته حدود 10برابر شده، اما فضای فیزیکی دانشگاه تنها دو برابر شده است.

وی تاکید کرد: این دانشگاه براساس آمارهای جهانی جزء سه دانشگاه برتر کشور است و ما برنامه داریم در افق 1404 در رتبه 100 دانشگاه برتر جهان قرار گیریم. همچنین طبق برنامه راهبردی قرار است این دانشگاه تبدیل به دانشگاه نسل سوم شود.

معتمدی خاطرنشان کرد: تعداد 10 نفر از اساتید این دانشگاه جزء وزرای بعد از انقلاب بودند و این امر نشان می دهد که دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای نگاه علمی، خدماتی و توسعه ای است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مهندس حسن رفتاری، فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر که تمام هزینه های  ساخت خوابگاه جدید دخترانه به عهده گرفته است، نیز در سخنانی اظهار داشت: من در این دانشگاه علم زیادی یاد گرفته ام بنابراین باید از اساتید و دانشجویان این دانشگاه قدردانی کنم زیرا. بخشی از موفقیت خود را مدیون دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستم.

این فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: به تمامی فارغ التحصیلان دانشگاهی پیشنهاد می کنم که قدردان اساتید خود و دانشگاه محل تحصیل خود باشند.

رفتاری خاطرنشان کرد: هر فردی که از دانشگاه فارغ التحصیل می شود باید موفقیت خود را مدیون آن دانشگاه بداند بنابراین باید روزی به دانشگاه محل تحصیل خود ادای دین کند.

وی با تاکید در پایان خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه وضعیت خوابگاه های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در شرایط مطلوبی قرار ندارد تصمیم به ساخت خوابگاه دخترانه در این دانشگاه گرفتم که امیداورم این ساختمان خوابگاهی برای سال تحصیلی آینده به طور کامل آماده شود.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب