همکاری پژوهشگاه انرژی با تولیدکننده پانل‌های برق تایوان

اولین نشست پژوهشگاه مواد و انرژی با شرکت تایوانی «سولار تک» ،در محل ساختمان سبز این پژوهشگاه برگزار شد.

اولین نشست پژوهشگاه مواد و انرژی با شرکت تایوانی «سولار تک» در راستای همکاری‌های دو جانبه در زمینه تأسیس یک آزمایشگاه مرجع برق خورشیدی در پژوهشگاه، ایجاد یک پایلوت نیروگاه برق خورشیدی با پانل‌های شرکت سولارتک و با استفاده از فناوری سامانه برخط انرژی تجدیدپذیر پژوهشگاه مواد و انرژی در محل ساختمان سبز این پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی، دکتر سیدمحمود هاشمی نژاد، عضو هیأت علمی پژوهشکده انرژی ضمن اعلام این خبر افزود: این نشست پس از دو سال برنامه‌ریزی و مکاتبه با بیش از 20 شرکت مطرح بین‌المللی در زمینه فناوری توسعه پانل‌های با کیفیت و راندمان مناسب، با شرکت تایوانی «سولار تک» برگزار شد.

وی با بیان اینکه امروزه توسعه و ایجاد فناوری‌های پیشرفته در بازه زمانی مناسب، فراتر از یک آزمایشگاه، مرکز تحقیقاتی و پروژه‌های ملی بوده و با همکاری‌های بین‌المللی، شتاب و سود دوچندان می‌یابد، گفت: شرکت «سولار تک» سالانه بیش از هزار مگاوات پانل‌های خورشیدی تک، چند بلوری و لایه نازک تولید می‌کند که با سرمایه‌گذاری اولیه 122 میلیون دلاری در سال 2005 میلادی در سال گذشته شاهد درآمدی فراتر از سیصد میلیون دلار بوده است.

عضو هیأت علمی پژوهشکده انرژی پژوهشگاه مواد و انرژی خاطرنشان کرد: در این نشست، ضمن تأکید بر تبادل تجربیات محققان دو طرف در زمینه‌های مرتبط، با توضیح نقش مدیریتی پژوهشگاه در توزیع 17 نیروگاه 20 کیلوواتی برق خورشیدی بین مؤسسه‌های وابسته به وزارت علوم، قرار شد همکاری‌های دو و چند جانبه فنی در زمینه تأسیس نیروگاه‌های مگاوواتی برق خورشیدی در استان البرز به عمل آید.


پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
جمع بندی دین و زندگی3(نگاه به گذشته) از دین و زندگی 3 سوم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دروس عمومی چهارم دبیرستان)
دبیر : محمد رضایی بقا