سرعت شارژ آیفون 7 با سرعت مطلوب فاصله زیادی دارد

این روزها فناوری شارژ سریع یکی از ویژگی هایی است که تولید کنندگان اسمارت فون‌ها در محصولات خود به کار می‌گیرنداین روزها فناوری شارژ سریع یکی از ویژگی هایی است که تولید کنندگان اسمارت فون ها در محصولات خود به کار می گیرند. بدین ترتیب گرچه اسمارت فون ها کماکان قادرند شارژ را برای یک یا حداکثر دو روز نگهدارند، لااقل شارژ مجدد آنها در مدت زمان کوتاه تری صورت می گیرد و به ما امکان می دهد سریعتر بتوانیم از گوشی خود استفاده کنیم. اما به نظر می رسد کمپانی اپل در این زمینه از سایر رقبا جا مانده و فاصله زیادی با آنها دارد.


در بررسی که توسط AnandTech در خصوص آیفون 7 و 7 پلاس انجام شد، مشخص شد که در زمینه شارژ سریع این دو مدل آیفون در میدان رقابت خوب ظاهر نشده اند. در واقع، این دو گوشی از آیفون های پیشین هم عقب افتاده اند که خیلی عجیب به نظر می رسد چرا که انتظار می رود مدل های جدیدتر از نسل های قدیمی تر عملکرد بهتری داشته باشند.


همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، آیفون 7پلاس برای شارژ 100% نیاز به 2.8 ساعت زمان دارد در حالیکه آیفون 6 پلاس در 2.56 ساعت به شارژ 100 درصدی می رسید. آیفون 7 نیز با ثبت زمان 2.08 ساعت نسبت به آیفون 6 با رکورد 1.94 ساعت ضعیف تر عمل کرد. اگر به رقبا هم نگاهی بیاندازیم بیشتر متوجه ضعف عملکرد آیفون 7 در این حوزه می شویم. Meizu PRO 6 برای تکمیل شارژ به 1.51 ساعت زمان نیاز دارد که مشابه زمان مورد نیاز توسط گلکسی اس 7 سامسونگ است.


البته اگر منصفانه قضاوت کنیم، اپل هرگز در خصوص قابلیت شارژ سریع محصولات خود حرفی نزده، گرچه افزوده شدن این فناوری به آیفون می تواند بسیار مطلوب باشد. برای افزایش سرعت شارژ آیفون هم راهکارهایی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از شارژر آیپد است و اپل هم به ایمنی استفاده از آن در وب سایت خود اشاره کرده است.


سرعت شارژ آیفون 7 با سرعت مطلوب فاصله زیادی دارد

منبع :