اپل به عرضه آیفونی با نمایشگر بدون حاشیه نزدیک‌تر شد

چندی پیش در خبرها داشتیم که شرکت اپل اخیراً پتنتی را به ثبت رساند که بر اساس آن، سنسور اثر انگشت و سایر اجزای حساس به لمس گوشی در زیر نمایشگر جای خواهند گرفت.

اپل به عرضه آیفونی با نمایشگر بدون حاشیه نزدیک‌تر شد

چندی پیش در خبرها داشتیم که شرکت اپل اخیراً پتنتی را به ثبت رساند که بر اساس آن، سنسور اثر انگشت و سایر اجزای حساس به لمس گوشی در زیر نمایشگر جای خواهند گرفت. امروز هم پتنتی جدید از اهالی کوپرتینو کشف شد که از تصمیم این شرکت برای استفاده از سنسور نور محیط و سایر سنسورها مستقیماً درون نمایشگر خبر می دهد.

این بدین معنیست که از هیچ فضای اضافی اطراف نمایشگر برای قرار دادن این سنسورها استفاده نخواهد شد و بدین ترتیب، زمینه برای تحقق شایعات ماه های اخیر مبنی بر عرضه اسمارت فونی با نمایشگر بدون حاشیه در سال 2017 فراهم خواهد شد.

هدف استفاده از سنسور نور محیط، تنظیم خودکار روشنایی نمایشگر با توجه به شرایط روشنایی محیط اطراف است. به طوری که امکان کار با گوشی حتی در زیر نور مسقیم خورشید را فراهم می کند و در محیط های تاریک نیز، نور نمایشگر را کم می کند تا آسیبی به چشم وارد نشود.

در حال حاضر، این سنسور در بسیاری از گوشی های مدرن امروز وجود دارد و منجر به ایجاد حاشیه در بالا و یا پایین نمایشگر می شود. حال تصمیم اپل برای قرار دادن این سنسور و سایر سنسورها در زیر صفحه نمایش، می تواند این حاشیه ها را از بین ببرد.

اما استفاده از چنین تکنولوژی پیشرفته ای، چندان هم کار ساده ای نیست چرا که بخشی از نمایشگر که سنسور در زیر آن قرار می گیرد، قدرت لمسی بودن خود را از دست خواهد داد. البته راهکاری نیز برای این منظور اندیشیده شده است که بر اساس آن می توان از این قسمت نمایشگر برای نمایش اطلاعاتی از قبیل تاریخ، ساعت و میزان شارژ باقی مانده باتری استفاده کرد.

با ثبت چنین پتنت هایی می توانیم بگوییم که اپل عزم خود را برای عرضه اسمارت فونی بدون حاشیه در سال آینده جزم کرده و به نظر می رسد که این ویژگی را در آیفون 8 خواهیم دید.

اپل به عرضه آیفونی با نمایشگر بدون حاشیه نزدیک‌تر شد

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب