BIO-Key و سه مدل اسکنر اثرانگشت برای کامپیوترهای ویندوز 10

شاید وجود اسکنرهای اثرانگشت برای تعیین هویت کاربران برای استفاده از کامپیوتر پیشتر هم به گوشمان خورده باشدشاید وجود اسکنرهای اثرانگشت برای تعیین هویت کاربران برای استفاده از کامپیوتر پیشتر هم به گوشمان خورده باشد، امکانی که خیلی هم مورد علاقه و توجه کاربران قرار نگرفته است. اما اگر بر حسب اتفاق شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به دنبال محافظی امنیتی برای کامپیوتر خود می گردید، بد نیست با محصولات جدید BIO-Key آشنا شوید. این کمپانی به تازگی از سه اسکنر اثرانگشت رونمایی کرده که خاص کامپیوترهایی که با ویندوز 10 کار می کنند طراحی شده است.


اولین مدل EcoID نام دارد که برای کاربران دسکتاپ طراحی شده است. این اسکنر با استفاده از یک سیم USB کوتاه به کامپیوتر متصل می شود و به کاربران اجازه می دهد که با کارکردی ساده کامپیوتر خود را آنلاک کنند. فقط کافیست کاربر انگشت خود را روی اسکنر قرار بدهد و سیستم را آنلاک کند.


دو مدل دیگر برای لپ تاپ ها طراحی شده اند و در دو طرح با نام های SideSwipe و SideTouch عرضه می شوند. البته گفته می شود که این دو مدل را نیز می توان با کامپیوترهای دسکتاپ به کار برد، اما با توجه به اندازه کوچکشان، استفاده آنها در دسکتاپ خیلی ساده نخواهد بود. مدل SideSwipe از دو مدل دیگر کوچکتر است و از سایزی تقریبا برابر با نوک انگشت برخوردار است، بنابراین برای استفاده با لپ تاپ ها بسیار کاربردی است.


این اسکنرها از قیمت مناسبی نیز برخوردارند و از قیمت پایه 39.99 دلار آغاز می شوند، و حتی با ویژگی ویندوز Hello نیز سازگاری دارند. اگر به دنبال افزودن امنیت به کار خود هستید حتما این اسکنرها را نیز مد نظر داشته باشید.

منبع :