اپل استارتاپ یادگیری ماشینی Tuplejump را خریداری کرد

به نظر می‌رسد شرکت اپل این روزها توجه ویژه ه ای به استارتاپ‌های یادگیری ماشینی دارد.

اپل استارتاپ یادگیری ماشینی Tuplejump را خریداری کرد

به نظر می رسد شرکت اپل این روزها توجه ویژه ه ای به استارتاپ های یادگیری ماشینی دارد. یادگیری ماشینی (Machine learning) به عنوان یکی از شاخه ‌های مهم و پرکاربرد هوش مصنوعی، به تنظیم و اکتشاف شیوه‌ها و الگوریتم ‌هایی می ‌پردازد که بر اساس آن ها رایانه ‌ها و سامانه ‌ها به توانایی تعلم و یادگیری دست پیدا می کنند.

پیش تر و در مردادماه، کوپرتینویی ها استارتاپ یادگیری ماشینی Turi را خریداری کرده بودند. اما این بار این شرکت آمریکایی تصمیم به خرید یک استارتاپ یادگیری ماشینی هندی به نام Tuplejump را گرفته است.

این استارتاپ کوچک هم در کشور هند و هم در ایالات متحده فعالیت دارد. Tuplejump اولین بار در سال 2013 تاسیس شد و خدمات نرم افزاری را برای شرکت ها جهت ذخیره، پردازش و تجسم داده ها فراهم می کرد.

جالب است بدانید که دو نفر از موسسان Tuplejump به نام های Rohit Rai و Satyaprakash Buddhavarapu در ماه آوریل امسال از این شرکت بیرون آمدند و در ماه می به عضویت اپل در آمدند. این اطلاعات در لینکدین این دو نفر به ثبت رسیده است. سومین نفر آن ها نیز در ماه آوریل به شرکت دیگری موسوم به Anaplan پیوست.

این استارتاپ هندی خود را یکی از اولین پذیرندگان تکنولوژی های بزرگ می داند، چرا که به 500 کمپانی مختلف در کسب فناوری های مربوط به ذخیره، پردازش و تجسم داده ها کمک کرده است.

احتمالاً اپل به پروژه منبع باز FiloDB این استارتاپ علاقه مند شده باشد؛ پروژه ای که در آن Tuplejump به سرعت تعداد بسیار زیادی از داده های پیچیده را تجزیه و تحلیل کرده بود. این در واقع سومین باری است که اپل یک استارتاپ یادگیری ماشینی را خریداری می کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب