تامین 100% برق پرتغال از منابع تجدیدپذیر

استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر تنها راه پیش روی بشر برای حفاظت از آینده کره زمین است

تامین 100% برق پرتغال از منابع تجدیدپذیر

استفاده از انرژی های تجدیدپذیر تنها راه پیش روی بشر برای حفاظت از آینده کره زمین است. پیشرفت های چشمگیر در این زمینه موجب شده بتوانیم نیاز خود به انرژی را با استفاده از باد، نور خورشید و آب برطرف کنیم. حتی می توان کل نیاز یک کشور به برق را هم با استفاده از همین منابع تامین کرد. کشور اروپایی پرتغال مثالی خوب در این زمینه است.


مقامات کشور پرتغال اعلام کرده اند این کشور برای چهار روز پیاپی تمام نیاز خود به انرژی را با اتکا به منابع پاک و تجدیدپذیر تامین کرده است. روش های تولید برق از باد، آب و خورشید سه راهی هستند که پرتغالی ها برای تامین برق انتخاب کرده اند.


پس از بررسی و تحلیل آمارها در زمینه تولید و مصرف برق در پرتغال، اعلام شده این کشور با موفقیت توانسته 107 ساعت پیاپی بدون استفاده از سوخت های فسیلی به فعالیت های خود ادامه دهد. این موفقیت هفته گذشته بدست آمده و طی این مدت هیچ اختلال و کمبودی در شبکه سراسری توزیع برق در پرتغال گزارش نشده است.


پرتغال تنها کشوری نیست که قادر است تمام نیاز خود به برق را با استفاده از منابع تجدیدپذیر تامین کند. چندی پیش آلمان هم اعلام کرد در روز پانزدهم می موفق شد تمام نیاز خود به برق را با اتکا به منابع پاک تامین کند. با توجه به متغیر بودن بهای برق در آلمان، شهروندان آلمانی در آن روز برای ساعاتی برق رایگان را تجربه کردند.


اگر از هزینه احداث نیروگاه های تولید برق پاک صرف نظر کنیم، منابع طبیعی یکی از ارزان ترین روش های تولید برق به شمار می روند. و علاوه بر این، هیچ زیانی به طبیعت نمی رسانند.


مدتی است که کشورهای اروپایی توجه بیشتری به این حوزه دارند و نوعی رقابت در میان آنها شکل گرفته است. به همین ترتیب می توان امیدوار بود که این روند به سایر نقاط جهان نیز گسترش یابد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب