دستیابی محققان به روشی جدید برای درمان پرخوری

گروهی از محققان دانشگاه بوستون آمریکا موفق به کشف روشی جدید برای درمان پرخوری اجباری شدند.

دستیابی محققان به روشی جدید برای درمان پرخوری

گروهی از محققان دانشگاه بوستون آمریکا موفق به کشف روشی جدید برای درمان پرخوری اجباری شدند.

به طور کلی، افرادی که از این نوع از اختلال در غذا خوردن که پرخوری اجباری نامیده می شود، رنج می برند، حجم زیادی از مواد غذایی را در مدت زمان بسیار کوتاه مصرف می کنند و نکته اینجاست که هیچ کنترلی بر تمایل و اشتهای سیری ناپذیر خود برای غذا خوردن ندارند و اغلب خود را مورد ملامت قرار داده و به دلیل این عادت ناخوشایند، از حضور در میان سایر افراد سر باز می زنند.

هم اکنون میلیون ها انسان در سراسر کره زمین، از این اختلال رنج می برند که اگر به خوبی درمان نشود، می تواند منجر به بروز چاقی و بیماری های مرتبط با آن شود.

حال بر اساس نتیجه مطالعاتی که اخیراً توسط محققان صورت گرفته است، می توان با فعال کردن گیرنده هایی در بدن این افراد، این اختلال را درمان و تحت کنترل درآورد. این گیرنده TAAR1 نام دارد و در سال 2001 کشف شد.

محققان برای دستیابی به این یافته، آزماشی را بر روی فردی که به اختلال پرخوری مبتلا بود و عادت به خوردن شرینی و غذاهایی با طعم شکلات داشت، انجام دادند. در این آزمایش مشخص شد که ترکیبی از گیرنده TAAR1 و آگونیست RO5256390 می تواند عادت غذاخوردن در این فرد را کنترل کند.

به گفته آنتونیو فراگود، RO5256390 مانع از وسوسه فرد به خوردن غذاهای شیرین، شکلاتی و در کل، پرخوری اجباری می شود. 

پژوهشگران بر این عقیده اند که TAAR1 نقشی همانند ترمز را در کنترل رفتارهای اعتیاد گونه ایفا می کند و زمانی که TAAR1 فعال شود، این ترمز نیز فعال می شود و مانع از بروز رفتار پرخوری اجباری در افراد شده و کنترل آن توسط شخص امکان پذیر می شود.

پیترو کوتون، محقق و از متصصان آزمایشگاه تحقیقاتی LAD در این خصوص عنوان می کند: "روش های درمانی کنونی از اثر بخشی مناسبی برخوردار نیستند و بسیار مبهم و گنگ هستند. اما نتایج این تحقیق، دریچه های جدیدی را به سوی تولید داروهایی جدید و اثر بخش برای درمان اختلالاتی از این قبیل خواهد گشود. "

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب