بیش‌تر ما اهل برنامه‌ریزی هستیم

بیش‌تر ما اهل برنامه‌ریزی هستیم. مثلاً اگر تا به حال برای مسافرت و مهمانی یا مراسم خاص برنامه‌ریزی کرده‌‌اید می‌دانید که چه کارهای زیادی باید انجام دهید.

بیش‌تر ما اهل برنامه‌ریزی هستیم

بیش‌تر ما اهل برنامه‌ریزی هستیم. مثلاً اگر تا به حال برای مسافرت و مهمانی یا مراسم خاص برنامه‌ریزی کرده‌‌اید می‌دانید که چه کارهای زیادی باید انجام دهید. افراد زیادی از اهمیت برنامه‌ریزی برای اتفاقات مهم زندگی باخبرند، اما اندک‌شمارند کسانی که از اهمیت برنامه‌ریزی برای تمام زندگی خود آگاه باشند.

یک زندگی برنامه‌ریزی‌شده به شما جهت می‌دهد. برنامه‌ریزی این فرصت را در اختیارتان قرار می‌دهد که بدانید قرار است به کجا بروید و چه‌طور باید به آن‌جا بروید. در غیر این صورت وقت خود را بیهوده تلف خواهید کرد. زندگی با برنامه نیازمند آن است که اهداف زندگی مشخص شوند؛ زیرا بدون هدف سراسر زندگی بیهوده خواهد بود. هر برنامه‌ای تعیین مسیر حرکت است. رسیدن به موفقیت در زندگی به نحوه‌ی تفکر ما برمی‌گردد. ممکن است بارها و بارها تصمیم گرفته باشید با یک برنامه‌ریزی به زندگی‌تان سروسامان بدهید، اما هر بار به دلایلی شکست خورده باشید. درنهایت هم تصمیم گرفته باشید دورِ برنامه‌ریزی کردن را خط بکشید. با توجه به موارد زیر می‌توانید برنامه‌ریزی مفیدی داشته باشید:

1- بی‌حوصله نباشید: دلیل اول بی‌حوصلگی نداشتن صبر و تحمل است.

2- تنبلی را کنار بگذارید: عامل دوم تنبلی است. برای افراد تنبل فرقی نمی‌کند برنامه‌ها دشوار باشد یا آسان. آن‌ها در هر حال از برنامه‌ریزی کردن فراری هستند.

3- باانگیزه باشید: عامل سوم نداشتن انگیزه‌ی کافی برای برنامه‌ریزی کردن است.

4- خستگی را از خود دور کنید: برای جلوگیری از شکست خوردن در برنامه‌ریزی‌های‌تان بهتر است خستگی را به زمانی موکول کنید که از لحاظ روحی و جسمی به اندازه‌ی کافی آمادگی داشته باشید.‌ تصور نکنید که همه‌ی افراد باید دست به دست هم دهند که شما بتوانید در برنامه‌ریزی‌تان موفق شوید. سعی کنید در برنامه‌های‌تان متکی به توانایی‌ها و استعداد‌های خودتان باشید تا در صورت عدم پشتیبانی دیگران مجبور نباشید طعم شکست را تجربه کنید. برای برنامه‌ای که می‌ریزید تمام تلاش خودتان را به کار بگیرید تا عملی شود.

آسایش و راحتی خیال حاصل یک برنامه‌ریزی حساب‌شده است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب