مدیریت منابع در ابتدای راه (2)

یکی از مهم‌ترین تغییرات سال تحصیلی به نسبت تابستان، شرایط منابع شماست.

مدیریت منابع در ابتدای راه (2)

یکی از مهم‌ترین تغییرات سال تحصیلی به نسبت تابستان، شرایط منابع شماست. از برنامه‌ی جبرانی و پوششی تابستان با چند کتاب محدود به برنامه‌ی چندجانبه‌ی سال تحصیلی با افزایش کتاب‌ها وارد شده‌ایم. برنامه‌ریزی برای مطالعه‌ی این دو الگوی کار با منابع، برنامه‌ریزی متفاوتی خواهد داشت. بدیهی است که حجم کاری شما در سال تحصیلی در سطح بالاتری نسبت به تابستان قرار می‌گیرد. اولین لازمه‌ی موفقیت در این حجم کاری بالا برقراری تعادل در ساعت مطالعه بود که در مقاله‌های «ساعت مطالعه در ابتدای راه 1 و 2» به آن پرداختیم.

مواد خام مورد نیاز برای داشتن این تغییر را تنظیم ساعت مطالعه فراهم خواهد کرد. اگر در تابستان نوع برنامه‌ریزی فردی شما و انتخاب‌ها و اولویت‌های‌تان در بخش نگاه به گذشته و آینده تأثیرگذار بود، این بار باید از برنامه‌ی مدرسه و ریتم تدریس مطالب در کلاس برای رسیدن به یک برنامه‌ریزی متعادل در مدیریت منابع استفاده کنید.

برنامه‌ریزی متعادل باید فرصت مناسبی برای مطالعه‌ی همه‌ی درس‌ها فراهم کند. منظور از فرصت مناسب، نوعی زمان‌بندی خاص و هدفمند است که در آن به هر درس دقیقاً به اندازه‌ی اهمیت برنامه‌ای آن پرداخته شود. درس‌های اختصاصی در آن از سهم مطالعاتی بیش‌تری نسبت به عمومی‌ها برخوردار باشند و درس‌های پیش و پایه نیز دقیقاً در تعادل باشند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب