مدیریت منابع در ابتدای راه (2)

یکی از مهم‌ترین تغییرات سال تحصیلی به نسبت تابستان، شرایط منابع شماست.

مدیریت منابع در ابتدای راه (2)

یکی از مهم‌ترین تغییرات سال تحصیلی به نسبت تابستان، شرایط منابع شماست. از برنامه‌ی جبرانی و پوششی تابستان با چند کتاب محدود به برنامه‌ی چندجانبه‌ی سال تحصیلی با افزایش کتاب‌ها وارد شده‌ایم. برنامه‌ریزی برای مطالعه‌ی این دو الگوی کار با منابع، برنامه‌ریزی متفاوتی خواهد داشت. بدیهی است که حجم کاری شما در سال تحصیلی در سطح بالاتری نسبت به تابستان قرار می‌گیرد. اولین لازمه‌ی موفقیت در این حجم کاری بالا برقراری تعادل در ساعت مطالعه بود که در مقاله‌های «ساعت مطالعه در ابتدای راه 1 و 2» به آن پرداختیم.

مواد خام مورد نیاز برای داشتن این تغییر را تنظیم ساعت مطالعه فراهم خواهد کرد. اگر در تابستان نوع برنامه‌ریزی فردی شما و انتخاب‌ها و اولویت‌های‌تان در بخش نگاه به گذشته و آینده تأثیرگذار بود، این بار باید از برنامه‌ی مدرسه و ریتم تدریس مطالب در کلاس برای رسیدن به یک برنامه‌ریزی متعادل در مدیریت منابع استفاده کنید.

برنامه‌ریزی متعادل باید فرصت مناسبی برای مطالعه‌ی همه‌ی درس‌ها فراهم کند. منظور از فرصت مناسب، نوعی زمان‌بندی خاص و هدفمند است که در آن به هر درس دقیقاً به اندازه‌ی اهمیت برنامه‌ای آن پرداخته شود. درس‌های اختصاصی در آن از سهم مطالعاتی بیش‌تری نسبت به عمومی‌ها برخوردار باشند و درس‌های پیش و پایه نیز دقیقاً در تعادل باشند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
نسبت ، تناسب و درصد از ریاضی پنجم دبستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( پنجم دبستان)
دبیر : مجتبی پورجعفری