مدیریت منابع در ابتدای راه (1)

وقتی به‌تازگی از تابستان خداحافظی کرده باشیم و پا به میدان پاییز و آغاز سال تحصیلی گذاشته باشیم باید خودمان را برای چند تغییر خاص در برنامه‌ی کاری آماده کنیم.وقتی به‌تازگی از تابستان خداحافظی کرده باشیم و پا به میدان پاییز و آغاز سال تحصیلی گذاشته باشیم باید خودمان را برای چند تغییر خاص در برنامه‌ی کاری آماده کنیم. ماه مهر، ماه گذار برای ورود به سال تحصیلی موفق است. این تغییر فصل برای دانش‌آموزان سخت‌کوش مقدمه‌ی تغییرات هوشمندانه‌ای است که برای موفقیت در پایان سال نیاز فراوانی به آن‌ها داریم.

یکی از مهم‌ترین تغییرات سال تحصیلی به نسبت تابستان، شرایط منابع شماست. در برنامه‌ی تابستان در حال مرور و جمع‌بندی کتاب‌های سال تحصیلی قبل بودید و بعد در کنار آن، با انتخاب چند درس از بخش نگاه به آینده به پیش‌خوانی این مباحث می‌پرداختید. با آغاز سال تحصیلی از نظر برنامه‌ای تغییر مهمی در این روند به وجود آمده و درس‌های سال جاری در محورِ کار قرار می‌گیرد. آن وقت باید در قالب همراهی هدفمند با برنامه‌ی راهبردی در هر نیم‌سال درس‌های پایه‌ی مربوط به همان نیم‌سال را مطالعه کنید.

تعداد کتاب‌های مورد مطالعه در بازه‌ی زمانی 9 ماهه‌ی سال تحصیلی افزایش چشمگیری می‌یابد و شما باید دو هدف‌گذاری مهم یعنی امتحانات تشریحی مدرسه و آزمون‌های برنامه‌ای را با موفقیت به سمت جلو حرکت دهید. تغییر مثبت، همیشه کلید حل چالش‌های این‌چنینی است.