یک تصمیم جدی (2)

در مقابل تصمیم‌گیری، تردید و دودلی است که به کاینات اجازه می‌دهیم تا به جای ما تصمیم بگیرد و آن‌چه را که می‌توانستیم به کام خود تغییر دهیم برخلافش برای ما رقم زند.

1. تعیین مهلت

در مقابل تصمیم‌گیری، تردید و دودلی است که به کاینات اجازه می‌دهیم تا به جای ما تصمیم بگیرد و آن‌چه را که می‌توانستیم به کام خود تغییر دهیم برخلافش برای ما رقم زند. باید برای هر تصمیم مهم، یک ضرب‌الاجل قرار دهیم؛ یعنی یک زمان مشخص برای تصمیم‌گیری تعیین کنیم تا کاری را که از خودمان برمی‌آید تا دیر نشده خودمان انجامش دهیم.

2. کشف حقایق و کسب دانش

تصمیم‌گیری آگاهانه بهتر از پرتاب کردن تیر در تاریکی است! هنگامی که در مرحله‌ی تحقیق در مورد یک تصمیم هستید، ممکن است مجبور شوید تحقیق را از سر بگیرید و این عمل را بارها تکرار کنید. هنگامی که زیاد بر جزئیات حقایق متمرکز شدید، حقیقت‌یابی را متوقف کنید؛ زیرا قرار نیست تا ابد در مرحله‌ی تصمیم‌گیری بمانید و به مرحله‌ی عملیاتی و اجرای طرح نرسید. ریز شدن بیش از حد در جزئیات، شما را بیش‌تر به نقطه‌ی آغاز برمی‌گرداند و عملاً از تصمیم‌گیری خسته می‌شوید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب