اپل پتنت فناوری جدید صفحه نمایش آیفون 8 را به ثبت رساند

این روزها بیشتر خبرهای مربوط به اپل، در خصوص آیفون 7 و آیفون 7 پلاس این شرکت است

اپل پتنت فناوری جدید صفحه نمایش آیفون 8 را به ثبت رساند

این روزها بیشتر خبرهای مربوط به اپل، در خصوص آیفون 7 و آیفون 7 پلاس این شرکت است که به تازگی عرضه شده اند. اما به نظر می رسد حق اختراع فناوری تازه ای که احتمالاً در نسل بعدی آیفون، یعنی آیفون 8 به کار گرفته می شود نیز تایید شده و در نتیجه علاقه مندان به گوشی های اپل می توانند از همین حالا پرچم دار سال آینده اپل را پیش بینی کنند.

این حق اختراع که شماره 9,460,332 را به خود اختصاص داده است، در واقع شامل فناوری می شود که به کمک آن سنسور اثر انگشت خازنی گوشی آیفون 8 همچون یک لنز الکترواستاتیک در داخل نمایشگر نیز کار خواهد کرد.

بر اساس گزارشاتی که تا کنون منتشر شده، آیفون سال 2017 دیگر از دکمه هوم برخوردار نخواهد بود و این دکمه کاملاً از گوشی حذف می شود و جلوی گوشی را فقط صفحه نمایش آن در بر خواهد گرفت. هم چنین با وجود این که هنوز اطلاعات دقیقی راجع به مشخصات آیفون 8 در دست نیست اما مطابق با شایعات منتشر شده، این گوشی دارای نمایشگر OLED بدون حاشیه، پردازنده A11 سریع تر و بدنه شیشه‌ای خواهد بود.

بنابراین با حذف دکمه هوم از آیفون، اپل باید فناوری تاچ سه بعدی را به صفحه نمایش این گوشی وارد کند و تمام کاربری های این دکمه به نمایشگر جدید انتقال یابند. برای این کار هم لازم است تا ماژول لمس سه بعدی در پشت صفحه نمایش آیفون های بعدی قرار داده شود.

جالب است بدانید که پتنت لنز الکترواستاتیک اپل برای اولین بار در سپتامبر سال 2014 ثبت شد و مخترع آن نیز ژان ماری بوسات عنوان شده است.

منبع :