گوگل میلیون‌ها دلار برای تبلیغ گوشی پیکسل هزینه می‌کند

گوگل که با رونمایی از گوشی هوشمند پیکسل، تلاش دارد به بازیگری جدی در حوزه تولید گوشی‌های هوشمند مبدل شود، پیکار تبلیغاتی بی‌سابقه‌ای را هم در این زمینه به راه انداخته است.گوگل که با رونمایی از گوشی هوشمند پیکسل، تلاش دارد به بازیگری جدی در حوزه تولید گوشی‌های هوشمند مبدل شود، پیکار تبلیغاتی بی‌سابقه‌ای را هم در این زمینه به راه انداخته است.این شرکت تنها در عرض دو روز ۳.۲ میلیون دلار صرف تبلیغات تلویزیونی گوشی پیکسل کرده و انتظار می‌رود ظرف هفته‌های آینده صدها میلیون دلار دیگر نیز در این زمینه هزینه کند تا بتواند بر رقبایی مانند سامسونگ و اپل غلبه کند.

گوگل برای اولین بار به طور مستقیم یک گوشی هوشمند تولید کرده و تحلیل‌گران می‌گویند این شرکت در آینده گوشی‌های بیشتری نیز تولید خواهد کرد.

ظاهر هر دو گوشی پیکسل و پیکسل ایکس‌ال، دقیقا یکسان است و در واقع تنها تفاوت آنها، ابعاد کوچک‌تر پیکسل نسبت به پیکسل ایکس‌ال به شمار می‌آید. گوشی پیکسل ایکس‌ال دارای ابعاد ۱۵۴.۷ در ۷۵.۷ در ۸.۶ میلی‌متر بوده و وزن آن ۱۶۸ گرم است، حال آن‌که ابعاد و وزن پیکسل به ترتیب برابر با ۱۴۳.۸ در ۶۹.۵ میلی‌متر و ۱۴۳ گرم است.

در نمونه‌ کوچک‌تر پیکسل از نمایشگری با ابعاد ۵.۰ اینچ و دقت فول‌اچ‌دی استفاده شده است، حال آنکه پیکسل ایکس‌ال از نمایشگری با ابعاد ۵.۵ اینچ و دقت QHD بهره می‌برد، ضمن آنکه پوشش محافظ هر دو نمایشگر از نوع گوریلاگلس ۴ است.

پردازنده چهار هسته‌ای اسنپ‌دراگون ۸۲۱، باتری‌های ۲۷۷۰ و ۳۴۵۰ میلی‌آمپری، پرت یو.اس.بی.سی، دوربین‌ اصلی دارای حسگر ۱۲.۳ مگاپیکسلی با گشودگی دیافراگم f/2.0 و پیکسل‌هایی ابعاد ۱.۵۵ میکرومتری بوده و دوربین سلفی آن‌ها از نوع ۸ مگاپیکسلی است.

منبع :