ابداع سلاح موثر علیه سرطان کلیه

نتایج یک آزمایش نشان داده است که ترکیب دو داروی ایمونوتراپی می‌تواند سلاح جدید و موثری علیه سرطان پیشرفته کلیه باشد.

نتایج یک آزمایش نشان داده است که ترکیب دو داروی ایمونوتراپی می تواند سلاح جدید و موثری علیه سرطان پیشرفته کلیه باشد.

محققان دانشگاه تگزاس در این مطالعه متوجه شدند که در 40 درصد بیمارانی که تحت درمان ترکیب داروهای nivolumab و ipilimumab قرار گرفتند، اندازه تومورها کاهش قابل توجهی یافت؛ همچنین در یک دهم از این بیماران مبتلا به سرطان، به نظر رسید که بیماری از بین رفته است به طوری که هیچ علامت قابل تشخیصی از سرطان در آنها وجود نداشت.
دکتر هانس همرز، از محققان دانشگاه تگزاس در آمریکا گفت: نیاز برآورده نشده قابل توجهی برای ابداع گزینه های درمانی وجود دارد که بقای بیماران مبتلا به سرطان سلول کلیوی را که شایع ترین نوع سرطان کلیه است، افزایش دهد.
نتایج این مطالعه امیدوارکننده است و در عین حال انجام مطالعات بیشتری را می طلبد. نتایج این مطالعه با حدود دو سال پیگیری نشان می دهد که 40.4 درصد از بیماران مبتلا به سرطان کلیه به ترکیب این دارو واکنش نشان دادند و اکثر این واکنش ها در همان اوایل درمان و یا چند ماه نخست درمان بروز کرد.
یافته های این مطالعه در نشست سرطان انجمن اروپایی آنکولوژی پزشکی ارائه شد.استفاده از ترکیب داروهای یاد شده برای بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته ملانومای پوست تایید شده است.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره پردیس ، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ، نحوه چیدمان رشته ها ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب