ساعت مطالعه در ابتدای راه (2)

راهکار اصولی برای برطرف کردن این چالش، افزایش تدریجی ساعت مطالعه در مقیاس هفتگی است.

ساعت مطالعه در ابتدای راه (2)

وقتی به‌تازگی از تابستان خداحافظی کرده باشیم و پا به میدان پاییز و آغاز سال تحصیلی گذاشته باشیم باید خودمان را برای اعمال چند تغییر خاص در برنامه‌ی کاری آماده کنیم. مهم‌ترین عاملی که برای داشتن یک تغییر هدفمند در بحث تنظیم ساعت مطالعه در اختیار شماست، حجم کم مطالب تدریس‌شده در دو هفته‌ی ابتدایی سال تحصیلی است.

اگر میانگین مطالعه‌ی روزانه‌ی شما در تلابستان مثلاً 3 ساعت بوده است، این میزان برای همراهی با هدف‌گذاری‌های سال تحصیلی قطعاً در سطح پایینی قرار دارد. از سوی دیگر افزایش دادن ناگهانی آن به میزان مطلوبی مانند 6 ساعت نیز تغییری ناگهانی و کم‌بازده است.

راهکار اصولی برای برطرف کردن این چالش، افزایش تدریجی ساعت مطالعه در مقیاس هفتگی است. برای هفته‌ی سوم و چهارم و مهرماه می‌توانید برای داشتن 30 و 35 ساعت مطالعه‌ی هفتگی هدف‌گذاری کنید. برای رسیدن به این میزان نیز باید مقداری کم و در دسترس به برنامه‌ی روزانه اضافه کنید و رسیدن به مطلوب‌ترین ساعت مطالعه را برای نیمه‌ی اول آبان‌ماه برنامه‌ریزی کنید.

با توجه به حجم آزمون پایانی مهرماه و و آزمون ابتدایی آبان، این نوع هدف‌گذاری کاملاً منطقی خواهد بود. ضمن این‌که شما در حال ساختن یک تغییر اصولی، پربازده و بدون بازگشت هستید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب