هندبال ایران به مسابقات بازی‌های آسیایی نوجوانان می‌رود

سرمربی تیم ملی نوجوانان گفت: ما در مسابقات قهرمانی آسیا ممکن است محروم باشیم، اما در مسابقات بازی‌های آسیایی نوجوانان محروم نشدیم.

هندبال ایران به مسابقات بازی‌های آسیایی نوجوانان می‌رود

 ناصر سلیمی، سرمربی تیم ملی نوجوانان درخصوص شرایط و برنامه اردوی تیم ملی در کرمانشاه گفت: این اردو با حضور 45 ورزشکار از 18 استان کشور در رده سنی نوجوانان در شهرستان کرمانشاه برگزار شد. برنامه‌های اردو به ترتیبی بود که بازیکنان کارهای بدنسازی، آموزش تکنیک و آموزش تاکتیک های پایه و انجام مسابقات تدارکاتی را در دستور کار داشتند. از لحاظ امکانات رفاهی هم خوشبختانه یکی از اردوهای خوب برگزار شده بود. همچنین از نظر تغذیه، مکان استراحت و تفریحگاهی که بچه‌ها باید در این سن بروند، خوشبختانه برگزاری خوبی را درپیش رو داشتند.

سلیمی درخصوص مسابقات تدارکاتی نیز افزود: برای حفظ روحیه بازیکنان همه ورزشکاران و ملی‌پوشان کرستان، لرستان و کرمانشاه در این وضعیت برای دیدارهای تدارکاتی حاضر شدند و خواستند به بچه‌ها روحیه بدهند.

سرمربی تیم ملی نوجوانان درباره کارهای بدنسازی ادامه داد: برنامه‌های بدنسازی هم با استفاده از بهترین متد و بیشترین امکانات ممکن برای این بچه‌ها طی چند جلسه اجرا شده است. در کنار این قضایا چون بازیکنان باید در حوزه شناختی هم کار بکنند تا به حال 2 جلسه تمرینات ذهنی برگزار شده و یک جلسه هم مربوط به مسائل آشنایی با داوری برگزار شد.

وی درخصوص آمادگی بازیکنان گفت: بچه‌ها بسیار خوب هستند و در این مسابقات درخشیدند و ما هم بدنبال برد و باخت نیستیم و باید از همه بازیکنان استفاده کنیم و سعی کرده ایم با چرخاندن بچه‌ها در این مسابقات بازیکنان با روحیه مسابقه‌ای پیدا کنیم که خوشبختانه مقدار زیادی از اهداف اردو هم محقق شده است.

وی ادامه داد: من امیدوارم که همه دوستداران ورزش هندبال و کسانی که معتقد هستند نوجوانان ما لطمه خوردند در نظر داشته باشند که ما حداقل کاری که می‌توانیم بکنیم برای این نوجوانان علاوه بر روحیه دادند به آنها، اینکه به فدراسیون آسیایی اعلام کنیم ممکن است که این بچه‌ها محروم شده باشند، اما ما کار را تعطیل نکردیم و پرتلاش، با علم و آگاهی کار می‌کنیم و می‌دانیم فدراسیون هم پیگیر این قضیه است که این جریمه را تقلیل یا بصورت جریمه نقدی تعلیق کند.

سلیمی گفت: اگر هم این نباشد تا آنجا که بنده در خاطرم است مسابقات المپیک نوجوانان در سه سال قبل در نانجینگ چین برگزار شد و سال آینده در یکی از کشورها رشته هندبال هم حضور خواهد داشت. اینکه ما در مسابقات قهرمانی آسیا ممکن است محروم باشیم، اما در مسابقات بازی‌های آسیایی نوجوانان محروم نشدیم. خواهش می کنم همه دوستداران هندبال به کادر و بازیکنان تیم ملی امید بدهند به واقع این نسل طلایی هندبال است که از بیش از هزاران هندبالیست دیده شده انتخاب شده‌اند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب