دستیار صوتی الکسای آمازون به زودی در کامپیوترهای شخصی

مطابق با جدیدترین گزارش‌ها، شرکت لنوو به منظور یکپارچه سازی دستیار صوتی الکسا در کامپیوترهای شخصی و هم چنین سایر دستگاه‌های تولید شده اش، با شرکت آمازون وارد مذاکره شده است.

دستیار صوتی الکسای آمازون به زودی در کامپیوترهای شخصی

مطابق با جدیدترین گزارش‌ها، شرکت لنوو به منظور یکپارچه سازی دستیار صوتی الکسا در کامپیوترهای شخصی و هم چنین سایر دستگاه‌های تولید شده اش، با شرکت آمازون وارد مذاکره شده است. این خبر توسط یکی از کارشناسان لنوو که اطلاعات کاملی درباره این جلسه ملاقات دارد ارایه شده است.

اگر نتایج این مذاکرات برای استفاده از الکسا در کامپیوترهای شخصی و سایر دستگاه‌ها مثبت باشد، آمازون فرصت بسیاری خوبی برای توسعه دادن و فراگیر کردن دستیار صوتی خود در اختیار خواهد داشت. از سوی دیگر این اولین باری خواهد بود که شرکت آمازون موافقت می‌کند که یک شرکت تولید کننده سخت افزار، از نرم افزار طراحی شده توسط این شرکت استفاده کند.

در هر حال مذاکرات آمازون و لنوو در این زمینه هنوز در مراحل مقدماتی است. علاوه بر این با توجه به اینکه در حال حاضر دستیار صوتی شرکت مایکروسافت یعنی کورتانا به خوبی با سیستم عامل ویندوز مطابقت پیدا کرده است و از سوی دیگر دستیار صوتی گوگل نیز جایگاه خوبی در پلتفرم اندروید پیدا کرده است، باید ببینیم که لنوو چطور می‌تواند از الکسا در محیط کامپیوترهای شخصی استفاده کند.

در هر حال صرف نظر از موفقیت این مذاکرات و به نتیجه رسیدن آنها، باید به یاد داشته باشیم که الکسا موفق شده به سطح بسیار قابل قبولی در بازار اسپیکرهای هوشمند دست یابد. مطابق با آمار موسسه تحقیقاتی CIRP، آمازون از زمان شروع به کار اکو از اواخر سال 2014 تا به امروز بیش از سه میلیون نسخه از این اسپیکر هوشمند را به فروش رسانده است. یک سوم این فروش در تعطیلات سال 2015 صورت گرفته است. بهبود قابلیت‌های آمازون اکو و ارایه سرویس‌ها و خدمات گسترده‌تر به صورت مستمر، یکی از دلایل اصلی این موفقیت بوده است. به گفته موسسه CIRP بیش از 50 درصد افرادی که آمازون اکو را خریداری کرده‌اند، از این دستگاه بسیار بیشتر از یک اسپیکر با قابلیت کنترل صوتی استفاده می‌کنند.

در حال حاضر کاربران می‌توانند از الکسا درخواست کنند که موسیقی پخش کند، به صورت آنلاین تاکسی بگیرد، دستگاه‌های هوشمند را تنظیم کند، غذا سفارش دهد، کتاب یا مقاله بخواند و حساب بانکی کاربر را چک کند.

بسیار از سایر شرکت‌های تولیدکننده اسپیکر همچون Sonos و ال جی نیز از آمازون درخواست کرده‌اند تا به آنها اجازه دهد الکسا را در محصولات خود بکار گیرند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
الکتریسیته ساکن از فیزیک یازدهم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( يازدهم تجربي)
دبیر : محمد پیروی