اشتلیکه: مطمئنا ایران تدافعی بازی نمی‌کند

سرمربی کره جنوبی انتظار دارد تیمش فردا در بازی با ایران تاریخ‌سازی کند.

اشتلیکه: مطمئنا ایران تدافعی بازی نمی‌کند

ایران و کره جنوبی در دور سوم مسابقات انتخابی جام جهانی 2018 فردا سه شنبه ساعت 18 در ورزشگاه آزادی برابر هم قرار می‌گیرند. اولی اشتلیکه، سرمربی آلمانی تیم‌ ‌ملی کره جنوبی نیز در نشست خبری پیش از دیدار با ایران شرکت کرد.

اشتلیکه اظهار کرد: این مسابقه بسیار مهمی بین تیم های اول و دوم برای صعود به جام جهانی است. هر دو تیم می‌دانند این بازی حساسیت های خاصی دارد. همانطور که گفتم حساسیت های بازی بسیار زیاد است اما ما اینجا هستیم تا در کنار احترامی که هر دو تیم باید به هم بگذارند، یک بازی جوانمردانه انجام بدهیم.

او در پاسخ به این سوال که  تجربه دو سال قبل شما در بازی با ایران چه کمکی به شما خواهد کرد، گفت: دو سال قبل  بازی دوستانه بود اما ورزشگاه پر نشده بود ولی انتظار دارم فردا ورزشگاه پر شود  اما در آن بازی ایران تدافعی بازی کرد و مطمئنا فردا اینگونه نخواهد بود.

اشتلیکه در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه بعضی ها معتقدند استفاده از ماسک های مشکی رنگ در لحظه ورود بازیکنان کره به ایران به خاطر شکست‌های قبلی شما مقابل ایران بوده و ارتباطی به آنفلوانزا نداشته است، گفت: ما از ماسک در کشور خودمان هم استفاده می‌کنیم و اگر در عکس ها دیده باشید این موضوع وجود دارد. البته تیم ملی ما وقتی به کشور های دیگر سفر می‌کند از این ماسک ها استفاده می‌کند. درباره   مشت های گره کرده هم باید بگویم این یک مساله نرمال است که قبل از سفر انجام می‌دهیم. ما به اینجا آمده‌ایم تا یک بازی جوانمردانه انجام بدهیم و دوست ندارم  مسائل خارج فوتبال تماشاگران را تحریک کند. امیدوارم فردا تیمی که بهتر است بتواند به برتری برسد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار کره ای که پرسید حضور تماشاگران چه تاثیری بر بازی کره دارد، گفت: بیشتر بازیکنان ما عادت دارند در چنین شرایطی بازی کنند. به طور مثال در چین ورزشگاه پر از تماشاگر شد و بازیکنان موضوع را مدیریت کردند. فشاری که از سوی تماشاگران وارد می‌شود را داور باید مدیریت و کنترل کند.

او درباره مصاحبه یکی از بازیکنان کره  که گفته بود ایران نا امن است گفت: این خبری است که تازه به گوش من رسیده است. ما الان در ایران هستیم و باید بگویم از بودنمان در ایران  راضی هستیم و همه چیز خوب بوده است. اما  در کشور ما کاملا دموکراسی است. ما خیلی تلاش کردیم این دموکراسی را بدست بیاوریم. هر کسی می‌تواند هر اظهار نظری داشته باشد. در کشور ما آزادی بیان رایج است. هر کسی می‌تواند از کار من انتقاد کند و من  نمی‌خواهم وارد این مسائل بشوم.  اگر هم بازیکن من این مطلب را گفته است نظرش را گفته است.

او در پاسخ به سوال خبرگار کره ای که پرسید فردا به دنبال پیروزی هستید یا به مساوی هم راضی می‌شوید، گفت: همیشه هدف بازیکنان ما کسب پیروزی است. تمامی بحث های تاکتیکی و ذهنیت بازیکنان که وارد زمین می‌شوند این است تا به پیروزی برسند.


اشتلیکه در پایان درباره این موضوع که تیمش همیشه به تیم کی روش باخته است، گفت: همانطور که گفتم بازی فردا میان تیم های اول و دوم گروه مقدماتی جام جهانی است بنابراین انتظار یک بازی سطح بالا را داریم. ایران در سه بازی قبلی کره را شکست داده است اما ما از سال 2015 فقط دو شکست داشته ایم بنابراین انتظار دارم فردا تاریخ سازی کنیم. 

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب