تاکسی‌های دریایی؛ به زودی

وقتی خیابان‌های شهرها مملو از خودرو باشد، باید به فکر پیدا کردن راهی تازه برای حمل و نقل افتاد. شرکت نوپای SeaBubbles نیز با ایده خلاقانه خود، به فکر استفاده از آب‌های اطراف شهرها برای ارائه روشی تازه

تاکسی‌های دریایی؛ به زودی

وقتی خیابان های شهرها مملو از خودرو باشد، باید به فکر پیدا کردن راهی تازه برای حمل و نقل افتاد. شرکت نوپای SeaBubbles نیز با ایده خلاقانه خود، به فکر استفاده از آب های اطراف شهرها برای ارائه روشی تازه از حمل و نقل افتاده است.
راه حل این شرکت را می توان در واقع تاکسی های دریایی آینده دانست. این شرکت هفت ماه پیش شروع به کار کرده و تاکنون نیم میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. بنیانگذاران این شرکت امیدوارند بتوانند نخستین نمونه آزمایشی از این وسیله حمل و نقل دریایی را در نمایشگاه بعدی CES رونمایی کنند و پس از آن، چند فروند از آن را در رودخانه سن تا تابستان سال 2017 وارد مدار سرویس دهی کنند.
به گفته طراح این وسیله نقلیه "این قایق دوستدار محیط زیست است، نه صدا تولید می کند و نه آرامش رودخانه را با امواج خود به هم می زند. شهرها شلوغ اند و ما موفق شدیم وسیله ای طراحی کنیم که این مشکل را حل می کند."
این تاکسی های دریایی با برق کار می کنند و از جنس فیابرگلاس و فوم های با تراکم بالا ساخته شده اند. حداکثر سرعت این تاکسی ها به 50 کیلومتر بر ساعت می رسد و علاوه بر راننده، امکان حمل پنج سرنشین را نیز دارند. البته طراحان این تاکسی امیدواراند طی مراحل بعدی، این قایق را به وسیله ای خودران و بی نیاز از راننده تبدیل کنند.
هرچند این ایده بسیار جالب به نظر می رسد، اما موانع مالی و قانونی متعددی در پیش رو دارد. طراحی یک سیستم جدید حمل و نقل و کسب مجوزهای لازم و همچنین کسب سرمایه کافی اموری است که مدیران این شرکت باید با جدیت به فکر آنها باشند.
مدیران این شرکت گفته اند شاید برای شروع، این قایق ها را ابتدا در جزایر تفریحی بکار گیرند و در مراحل بعد، آن را وارد شبکه حمل و نقل شهری کنند.

تاکسی‌های دریایی؛ به زودی


 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب