تولید برق از انرژی خورشیدی و بادی

معاون هماهنگی برنامه‌ریزی و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان از تولید برق از انرژی خورشیدی و بادی در خوزستان با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی خبر داد.

تولید برق از انرژی خورشیدی و بادی

مهرداد نیکو صبح امروز در جلسه ستاد سرمایه گذاری که در محل سالن اجتماعات حوزه استاندار، بدون حضور استاندار برگزار شد اظهار کرد: بر اساس گزارشات دریافت شده نتایج خوبی در جذب سرمایه گذاری در استان انجام شده است که می‌تواند استان را وارد مرحله اقتصادی جدیدی کند.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته جذب سرمایه گذار در یکی از حوزه‌های مهم استان با قابلیت تولید برق از انرژی‌های خورشیدی و بادی است.

 معاون هماهنگی برنامه ریزی و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان با بیان اینکه از این نوع تولید برق با چنین قابلیتی از طرف سرمایه گذار خارجی استقبال خوبی شده است بیان کرد: منطقه آزاد اروند، شهرهای اهواز و ماهشهر و شهر‌هایی که ظرفیت و قابلیت راه اندازی این انرژی را دارند مناطق مورد نظر برای تولید انرژی خورشیدی و بادی هستند.

نیکو با اشاره به ظرفیت شهرک‌ها و پست‌های برق برای تولید انرژی خورشیدی و بادی توضیح داد: تمام سعی و تلاش ما بر این است که زمین‌های اجرای پروژه برق با کمترین بها در اختیار سرمایه گذار ی خارجی گذاشته شود.

وی ادامه داد: قیمت زمین‌هایی که در اختیار سرمایه گذار خارجی گذاشته می‌شود باید به گونه‌ای باشد که توجیه اقتصادی داشته و با نرخ مناسب ارائه شود.

نیکو با اشاره به مهلت ده روزه‌ای که برای واگذاری زمین‌ها به سرمایه گذاران داده شد گفت: پس از 10 روز باید زمین و قیمت‌های آن مشخص شود.

وی تاکید کرد: حضور سرمایه گذار خارجی در استان سبب خواهد شد ظرفیت خوبی برای استان ایجاد شود و سرمایه گذاران زیادی جذب استان بشوند.

معاون هماهنگی برنامه ریزی و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان در پایان ابراز امیدواری کرد: با وجود منابع و ظرفیت‌های زیادی که در استان وجود دارد بتوانیم نه تنها در بخش انرژی بلکه در بخش‌های دیگری موفق به جذب سرمایه گذار شویم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب