مازراتی هم به فکر تولید خودروی الکتریکی افتاده است

شرکت ایتالیایی مازراتی به تولید خودروهای تجملاتی شهرت دارد و زیر مجموعه فیات کرایسلر قرار می‌گیرد

مازراتی هم به فکر تولید خودروی الکتریکی افتاده است

شرکت ایتالیایی مازراتی که به تولید خودروهای تجملاتی شهرت دارد و زیر مجموعه فیات کرایسلر قرار می گیرد، در نظر دارد تا نخستین خودروی الکتریکی خود را تا سال 2020 رونمایی کند. این دومین خودروی الکتریکی تولیدشده در این مجموعه پس از مدل فیات 500e خواهد بود. این خبر توسط روبرو فدلی، مدیر بخش مهندسی مازراتی طی مصاحبه ای اعلام شده است. به گفته آقای فدلی، مازراتی تلاش می کند این خودرو را هرچه زودتر روانه بازار کند. او در بخشی از صحبت های خود گفته به نظرم می توانیم تا پیش از فرا رسیدن سال 2020 نخستین خودروی الکتریکی مازراتی را رونمایی کنیم. تلاش خود را می کنیم که طی سال های آینده این محصول نهایی شود.


فدلی گفته این خودرو در تعدادی اندک و در نوع grand tourer و نه سدان یا شاسی بلند تولید خواهد شد. به این ترتیب، مازراتی یکی از آخرین شرکت هایی است که به فکر تولید خودروی الکتریکی افتاده است، در نتیجه تلاش می کند محصولی متفاوت را ارائه کند.آقای فدلی به تندی از تسلا انتقاد کرده و گفته خودروهای ساخت این شرکت به سختی می توانند با خودروهای دهه هفتاد در آلمان رقابت کنند. خودرویی که تسلا می سازد قطعا بهترین گزینه در بازار نیست.


آقای فدلی گفته تولید خودروی الکتریکی، چالشی جالب برای تسلا خواهد بود و باید فکری به حال موتور آن کنند، چرا که موتور خودروهای الکتریکی بی صدا است اما بسیاری از رانندگان عاشق صدای خاصی هستند که موتور خودروهای مازراتی تولید می کند. وزن باتری و طراحی خودرو به گونه ای که قادر باشد در هر جاده ای تردد کند، بخش دیگری از چالشی است که فدلی به آن اشاره کرده است.به هر حال، باید منتظر بود و دید که خودروی الکتریکی مازراتی آنقدری که مدیران این شرکت می گویند خاص است یا نه.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب