برگزاری طرح دوست علمی با هدف استعداد یابی دانش آموزان در زابل

رئیس بنیاد نخبگان سیستان و بلوچستان گفت: چهارمین دوره طرح دوست علمی در زابل برگزار شد.رئیس بنیاد نخبگان سیستان و بلوچستان گفت: چهارمین دوره طرح دوست علمی در زابل برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مصیب پهلوانی با اعلام این مطلب افزود: طرح دوست علمی با حضور 100 نفر از دانش آموزان ممتاز پایه دهم متوسطه برگزار شد و هدف از برگزاری این طرح ایجاد حلقه دوستی علمی بین دانش آموزان مختلف و اساتید مجرب است. زیرا سرمایه انسانی به عنوان پیشران اقتصاد دانش بنیان است.

وی تفاوت این مرحله از طرح دوست علمی را نسبت به دوره های قبلی، حضور دانشجویان ممتاز رشته اپتومتری و معاینه عملی چشم دانش آموزان بیان کرد.

پهلوانی در خصوص سابقه اجرای طرح دوست علمی در بنیاد نخبگان استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه تشکیل اجتماعات نخبگانی، بنیاد نخبگان استان سیستان و بلوچستان تاکنون سه مرحله از طرح دوست علمی را در این استان برگزار کرده است.

وی در ادامه اظهار کرد: در اولین دوره استفاده از پتانسیل های نخبگانی و مستعد بومی و استانی، برگزاری طرح در محیط دانشگاهی جهت آشنایی بیشتر دانش آموزان با این محیط، حضور دانش آموزان پسر در جشنواره رویش کویر و آشنا شدن با طرح ها و اختراعات جدید مخترعین سه استان همجوار کرمان، یزد، هرمزگان به میزبانی استان سیستان و بلوچستان باعث شد دانش آموزان با اختراعات از نزدیک آشنا شده و به تجربیات آنها افزوده شده و به اهداف نزدیک تر شوند.

پهلوانی خاطرنشان کرد: در دومین دوره هم با شرکت دانش آموزان دختر در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان با هدف دریافت ایده های جدید و همچنین آشنایی با طرح ها برگزار و این دوره نیز باعث شد دیدگاه مثبتی در بین دانش آموزان به وجود آید.

وی افزود: در سومین دوره در شهرستان چابهار اجرا شد که در حاشیه طرح مذکور دانش آموزان از مرکز اقیانوس شناسی چابهار بازدید و با مسائل علمی زیست شناسی دریایی آشنا شدند.