ممنوعیت تولیدخودروهای بنزینی و گازوئیلی برای خودروسازان آلمان

آلمان به عنوان اولین کشور، تولید خودروهایی با موتور احتراقی را آغاز کرد و اکنون این کشور قصد دارد تا خود به خط تولید این خودروها پایان دهد.

ممنوعیت تولیدخودروهای بنزینی و گازوئیلی برای خودروسازان آلمان

آلمان به عنوان اولین کشور، تولید خودروهایی با موتور احتراقی را آغاز کرد و اکنون این کشور قصد دارد تا خود به خط تولید این خودروها پایان دهد. در همین رابطه، به تازگی مجلس نمایندگان این کشور، طرحی را به تصویب رساندند که بر اساس آن، تولید خودورهایی با موتور احتراقی تا سال 2030 ممنوع شود.

مجله اشپیگل آلمان امروز در گزارشی نوشت که نهاد قانونگذاری این کشور با تصویب این قانون، امیدوارند که بتوانند ظرف 14 سال آینده، تنها خودروهای عاری از هر گونه آلایندگی و یا به اصطلاح Zero-Emission را تولید و روانه خیابان های اروپا کنند.

گفته می شود که این طرح برای اجرایی شدن در تمامی کشورهای اروپایی، نیازمند چراغ سبز و تایید اتحادیه اروپاست. اما از آن جایی که قوانین آلمان شکل دهنده قوانین اتحادیه اروپا و کمیسیون اقتصادی ملل متحد برای اروپا (UNECE) است، احتمال گردن نهادن به این طرح بسیار بالاست.

الیور کریشر، از نمایندگان حزب سبز آلمان در مصحابه ای با اشپیگل عنوان کرد:"اگر توافقنامه پاریس برای محدود کردن آلاینده های گرم کننده زمین را جدی بگیریم، نباید اجازه دهیم که هیچ خودرویی با موتور احتراقی از سال 2030 به بعد، تولید و عرضه شود."

بر اساس این طرح، خودروسازان اتحادیه اروپا می بایست علمکرد فعلی خود در زمینه دریافت مالیات ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند تا زمینه برای تولید خودروهایی بدون آلایندگی آماده شود. به طوری که می توان با بستن مالیات های سنگین، خودروسازان را به تولید خودروهای الکتریکی سوق داد.

اگرچه اجرای این طرح، نیازمند گرفتن تاییدیه هایی از سوی مقامات بلند پایه اروپاییست اما از آن جایی که آلمان به عنوان یکی از بزرگ ترین کشورهای تولیدکننده خودرو در جهان به شمار می رود، می توانیم این اقدام را گامی بزرگ در راستای تحقق رویای دیرینه ما انسان ها، یعنی تولید خودروهایی پاک قلمداد کنیم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب