پذیرش دانشجو در رشته"احکام پزشکی" دانشگاه علوم پزشکی قم

معاون آموزشی دانشگاه قم گفت:7دانشکده در دانشگاه علوم پزشکی قم فعالیت می‌کنند و دانشکده طب و دین این دانشگاه در3رشته احکام پزشکی، تاریخ پزشکی و قرآن، حدیث و آداب پزشکی مجوز جذب دانشجو دریافت کرده است

پذیرش دانشجو در رشته"احکام پزشکی" دانشگاه علوم پزشکی قم

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اقدامات و برنامه‌های این دانشگاه در حوزه آموزش گفت: 7 دانشکده در دانشگاه علوم پزشکی قم فعالیت می‌کنند و اخیرا دانشکده طب و دین این دانشگاه در سه رشته احکام پزشکی، تاریخ پزشکی و قرآن، حدیث و آداب پزشکی مجوز جذب دانشجو دریافت کرده است.

به گزارش ایسنا ، سید حسن عادلی به فعالیت دانشکده دندانپزشکی اشاره کرد و گفت: این دانشکده نیز توسعه فضای فیزیکی خوبی داشته و سالانه حدود 30 نفر دانشجو جذب می کند،البته دانشکده هنوز فارغ التحصیل نداشته و سال آینده نخستین گروه از دانشجویان این دانشکده فارغ التحصیل خواهند شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: یکی از دانشکده‌های ما دانشکده پرستاری مامایی است که حدود 300 دانشجو و 15 نفر هیئت علمی دارد که در این دانشکده پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دستور کار است.

وی گفت: در رشته های پرستاری سالمندان و پرستاری داخلی و جراحی نیز در نظرداریم که جذب دانشجو داشته باشیم و برنامه داریم در سال 96 مجوز جذب دانشجوی کارشناسی ارشد پرستاری مامایی را نیز دریافت کنیم.

عادلی به فعالیت دانشکده بهداشت اشاره کرد و گفت: این دانشکده در حدود 400 دانشجو دارد که در تحصیلات تکمیلی نیز در دو رشته کارشناسی ارشد فعالیت می کند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان داشت: در مجموع در دانشگاه 190 هیئت علمی داریم و نسبت دانشجو به هیئت علمی در متوسط کشوری 11 است که این رقم در دانشگاه علوم پزشکی قم عدد 9.5 است، یعنی به تعداد هر 9.5 نفر دانشجو یک استاد وجود دارد که جایگاه بسیار خوبی است.

وی گفت: دانشکده بعدی ما دانشکده پیراپزشکی است که حدود 700 نفر دانشجو داریم که در آزمایشگاه، هوشبری، اورژانس، اتاق عمل و... دانشجو داریم که نیازهای اورژانس استان را تامین می کنند.
عادلی به فعالیت دانشکده پزشکی اشاره کرد و گفت: این دانشکده بعد از انتقال به مجموعه پردیس دانشگاهی فضای مطلوبی دارد که در آن مجموعه شاهد فعالیت 6 آزمایشگاه آموزشی و 2 آزمایشگاه پژوهشی هستیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: این دانشگاه در مجموع حدود 2 هزار دانشجو دارد و سالانه به صورت میانگین350 دانشجوی جدیدالورود داشته و به همین تعداد نیز فارغ التحصیل داریم.

وی افزود: حدود 40 درصد دانشجویان ما بومی هستند و از سوی دیگر در این دانشگاه دانشجویان دیگر کشورها نیز مشغول به تحصیل هستند که از نظر تعداد دانشجوی خارجی به دانشجوی غیرخارجی دانشگاه علوم پزشکی قم رتبه اول کشور را دارد.

عادلی گفت: یکی از مهمترین سیاست های ما توسعه تحصیلات تکمیلی است که بنا داریم تا سال 1400 عقب ماندگی های موجود در این زمینه را رفع کرده و با تامین زیرساخت ها و اساتید به رفع مشکلات بپردازیم.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب