تاکسی‌های بدون راننده پنج سال دیگر از راه می‌رسند

دولت ژاپن برنامه‌های گسترده‌ای برای تسریع استفاده از فناوری‌های جدید دارد.

تاکسی‌های بدون راننده پنج سال دیگر از راه می‌رسند

دولت ژاپن برنامه‌های گسترده‌ای برای تسریع استفاده از فناوری‌های جدید دارد.شرکت ربات تاکسی از آغاز تست و استفاده آزمایشی از تاکسی‌های بدون نیاز به راننده در سال جاری میلادی خبر داده است و امیدوار است استفاده تجاری از این تاکسی‌ها در سال ۲۰۲۰ آغاز شود.

در سال ۲۰۲۰ المپیک تابستانی در شهر توکیو پایتخت ژاپن برگزار می‌شود و لذا از این تاکسی‌ها برای خدمات‌رسانی به مردم و شرکت‌کنندگان در رقابت‌ها استفاده می‌گردد.آزمایش‌ها در این زمینه در جنوب شهر توکیو صورت می‌گیرد و مسافران برای جابجایی در مسیرهای ساده و مستقیم از تاکسی‌های یاد شده استفاده می‌کنند.ربات تاکسی شرکتی است که با همکاری شرکت اینترنتی DeNA و شرکت ZMP فعال در حوزه فناوری خودروهای بدون راننده تاسیس شده است.

دولت ژاپن برنامه‌های گسترده‌ای برای تسریع استفاده از فناوری‌های جدید دارد و تاسیس این شرکت در همین راستا صورت گرفته است.یکی دیگر از اهداف ساخت این خودروها کمک به رفت و آمد افراد کهنسال و معلول است که توان رانندگی در مسیرهای شلوغ و پررفت و آمد را ندارند. همچنین جهانگردانی که با مسیرهای رانندگی در ژاپن آشنایی ندارند می‌توانند از این خودروها استفاده کنند.

برخی شرکت‌های اروپایی و آمریکایی هم در تلاش برای ساخت و عرضه خودروهای بدون نیاز به راننده هستند و البته در این زمینه باید موافقت سازمان‌های راهنمایی و رانندگی را هم جلب کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
همایش جمع بندی زیست شناسی بخش سوم زیست گیاهی پیش دانشگاهی
چهارم تجربی     دبیر : سجاد عبیری