برنامه بلند پروازانه گوگل برای آرامش ذهن

درجدول برنامه گوگل پروژه افزایش طول عمر انسان تا اتومبیل‌های بدون سرنشین و فناوری‌های پوشیدنی به صورت همزمان پیش می‌رود.

برنامه بلند پروازانه گوگل برای آرامش ذهن

درجدول برنامه گوگل پروژه افزایش طول عمر انسان تا اتومبیل‌های بدون سرنشین و فناوری‌های پوشیدنی به صورت همزمان پیش می‌رود.گوگل که خود را غول اینترنتی جهان معرفی می‌کند، در زمینه‌های مختلف برنامه‌های بلند پروازانه‌ای تدوین کرده است.

دراین میان طی روزهای اخیر گوگل یک آگهی استخدام عجیب را با توضیحات زیر منتشر کرده است: «نیروی کاری جدید برای شاد کردن مردم و زندگی در جهانی صلح‌آمیزتر».

نسبت گوگل با نشاط

چند سال قبل «چاد-مِنگ‌تان» یکی از نخستین مهندسان استخدام شده در شرکت گوگل اعلام کرد بسیاری از همکارانش مضطرب هستند و در محل کار خود احساس شادمانی نمی‌کنند.او تصمیم گرفت برای حل مشکل مذکور راهکاری بیندیشد. چاد-مِنگ مدیر خود را متقاعد کرد یک دوره آموزشی برای کارمندان برگزار کند و در آن مهارت‌های تمرکز حواس به منظور افزایش هرچه بیشتر هوش هیجانی و سلامت روانی را ترویج دهد.

او سرانجام دوره خود را برای مدیران رده بالا هم برگزار کرد و این دوره آموزشی را با عنوان «جست‌وجو درون خود» در همه بخش‌های مرکز توسعه جست‌وجوگر گوگل به اجرا رساند.این اتفاق، پایه برنامه‌ریزی‌های گسترده گوگل برای شاد کردن کارمندان بود و سرانجام بخش‌ ویژه برای کاهش اضطراب کارمندان گوگل تأسیس شد.


دانشگاه ماساچوست در بررسی اخیر خود نشان داد انجام فعالیت‌های گروهی و اقدامات داوطلبانه برای حضور در انجمن‌های خیرخواهی بیشترین سطح شادمانی را در مردم ایجاد کرده است. بر این اساس اگر شرکت گوگل بتواند در سرویس‌های مختلف خود مردم را با چنین اقداماتی درگیر کند، شادی بیشتری را برای آنها به ارمغان می‌آورد.

علم مقابل تجربه

بسیاری از افراد بخش اعظم روز خود را با اینترنت می‌گذرانند و برای انجام فعالیت‌های مختلف به سرویس‌های گوگل مراجعه می‌کنند.اگر در این فرآیند به صورت مستقیم و غیرمستقیم تنفس‌های اینترنتی برای کاربران جهانی ایجاد شود، آنها می‌توانند از مغز خود بهتر استفاده کنند و کاهش اضطراب‌ها را در زندگی کاری و شخصی ببینند.این تکنیک در خدمات مختلف گوگل با عنوان «کره برفی» اعمال می‌شود و قرار است همه سرویس‌ها خدمات خود را بر اساس آن ارائه دهند

دانشگاه ماساچوست به عنوان بازوی علمی گوگل روش‌هایی ارائه کرده تا مهندسان و کارشناسان این شرکت بتوانند گام‌های صحیح در جریان شادمانی کاربران جهان بردارند.ولی در مقابل، مدیران ارشد گوگل به این نتیجه رسیده‌اند که مردم برای خوشحالی هرچه بیشتر به روش‌های علمی نیاز ندارند و باید اقدامات بیشتری صورت گیرد. همین مسأله باعث شد از هفته گذشته آگهی استخدام افرادی توانمند برای خوشحال کردن مردم منتشر شود تا آنها هم بتوانند در قالب کارمندان گوگل به جهانیان سرویس دهند.

مدیران گوگل بر این باورند که علاوه بر روش‌های علمی و یافته‌های تحقیقاتی، عوامل شادی‌آفرین دیگری وجود دارد که باید به آنها توجه فراوان کرد.استقلال شخصی، داشتن شغل، ارتباطات نزدیک، پول در حد متوسط و امنیت مهم‌ترین مواردی هستند که می‌توانند سطح شادی را در ساکنان نقاط مختلف جهان ارتقا دهند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب