ارسال هدفمند دارو به نقاط مختلف بدن با فناوری جدید

پزشکان همیشه این رویا را در سر می‌پروراندند که روزی بتوانند داروهای تجویزی را به نقاط مشخصی از بدن بیمار ارسال کنند

ارسال هدفمند دارو به نقاط مختلف بدن با فناوری جدید

 پزشکان همیشه این رویا را در سر می پروراندند که روزی بتوانند داروهای تجویزی را به نقاط مشخصی از بدن بیمار ارسال کنند و حالا ظاهراً دست یابی به این رویا چندین دور نیست. محققین دانشگاه سن دیگو یک ماهی فلزی در مقیاس نانو تولید کرده اند که طول آن تنها 800 نانومتر است.


این ماهی فلزی کوچک مقیاس می تواند دارو را تا عمیق ترین قسمت های جریان خون بدن انسان حمل کند. هر یک از این ماهی ها دارای یک سر طلایی و دم هستند و بدنه نیکلی آن توسط لولاهای نقره ای به هم متصل شده است. تنها کاری که لازم است انجام دهید تولید یک میدان مغناطیسی نوسانی ست که این ماهی قادر به شنا در آن باشد. بنابراین دیگر نیازی به حضور یک ملخ برای سیستم تحویل آهسته دارو وجود ندارد چون این ماهی ها قادر هستند با سرعت بیشتری حرکت کنند.


این تکنولوژی قطعاً نقص هایی هم دارد. این سیستم در حال حاضر قابلیت تجزیه زیستی را ندارد بنابراین شما باید این ماهی ها را درون بدن خود حمل کنید یا در غیر این صورت، باید برای خارج کردن آنها اقدام کنید. طلا و نقره جزو فلزات ارزان قیمت نیستند. محققین در حال کار بر روی قابلیت زیست تخریب پذیری هستند و همینطور امید دارند که این سیستم برای اهدافی بیش از هدایت داروها کاربرد داشته باشد.


برای مثال شما می توانید سلول های انفرادی را کنترل کنید و یا مدل های مشخصی از عمل های جراحی غیر تهاجمی انجام دهید. شاید مشکل فقط در تصحیح این تکنیک پیش از دریافت دارو دقیقا در قسمتی ست که به آن نیاز دارید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب