سود ۴۰۰ دلاری اپل از فروش هر آیفون ۷

هزینه ساخت آیفون 7 اپل 220 دلار بوده اما قیمتش دربازار 649 دلار است.

سود ۴۰۰ دلاری اپل از فروش هر آیفون ۷

در حالی که اپل گوشی آیفون ۷ را به قیمت ۶۴۹ دلار به فروش می‌رساند، بررسی‌های مستقل نشان داده که ساخت این گوشی تنها ۲۲۰ دلار هزینه دربرداشته است. بررسی‌های موسسه IHS نشان می‌دهد که هزینه ساخت آیفون ۷ برای اپل در مقایسه با مدل‌های قبلی این گوشی افزایش یافته است. اما این شرکت ترجیح داده حاشیه سود خود را چندان افزایش ندهد تا مشتریانش را حفظ کند.

بر اساس این تحقیق هزینه ساخت آیفون ۷ با نمایشگر ۴.۷ اینچی و ۳۲ گیگابایت حافظه برای اپل حدود ۲۲۰ دلار است. اما اپل این گوشی را به قیمت ۶۴۹ دلار به فروش می رساند. بنابراین شرکت مذکور بیش از ۴۰۰ دلار از محل فروش هر آیفون ۷ سود می‌برد.

IHS معتقد است هزینه تولید آیفون ۷ حدود ۳۶ دلار بیشتر از آیفون۶ اس است و این امر حاصل استفاده از فناوری‌ها و سخت‌افزارهای جدیدی مانند موتور Taptic، دوربین بهتر و حافظه بیشتر است.

استفاده از هر تراشه A10 برای اپل ۲۶ دلار هزینه دربر دارد. این تراشه ۱۶ نانومتری مجهز به پردازنده گرافیکی شش هسته‌ای است. دوربین‌های جلو و عقب آیفون هم در مجموع ۲۰ دلار قیمت دارند و گران‌ترین بخش آیفون ۷ نمایشگر آن است که در مورد آیفون ۷ این قیمت به ۳۹ دلار می‌رسد. باتری ۱۹۶۰ میلی آمپری آیفون ۷ هم تنها ۲.۵ دلار قیمت دارد.

این موسسه هنوز مواد مورد استفاده در آیفون ۷ پلاس را به‌طور دقیق بررسی نکرده، ولی بدیهی است که هزینه ساخت این گوشی به علت استفاده از نمایشگر ۵.۵ اینچی و سیستم دوربین دوگانه بیشتر از آیفون ۷ باشد. تنها دوربین این گوشی حدود ۴۰ دلار قیمت‌گذاری شده است.

لازم به ذکر است که دوگیگابایت رم و حافظه ۳۲ گیگابایتی داخلی این گوشی در مجموع و روی هم ۱۶.۴۰ دلار قیمت دارند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب