سرمایه‌گذاری بی‌ام‌دبلیو و تویوتا برای تولید خودروهای خودران

بی‌ام‌دبلیو و تویوتا در یک شرکت نوپا به نام Nauto در برای درک رفتار راننده سرمایه‌گذاری می‌کنند.

سرمایه‌گذاری بی‌ام‌دبلیو و تویوتا برای تولید خودروهای خودران

بی‌ام‌دبلیو و تویوتا در یک شرکت نوپا به نام Nauto در برای درک رفتار راننده سرمایه‌گذاری می‌کنند.دو شرکت خودروسازی بی‌ام‌دبلیو و تویوتا با همکاری موسسه بیمه‌گر Allianz به‌‌طور مشترک در یک شرکت نوپای مستقر در دره سیلیکون به نام Nauto سرمایه‌گذاری می‌کنند. Nauto در زمینه تولید دوربین و سیستم‌های هوش مصنوعی قابل استفاده در خودروها فعال است. با استفاده از این سیستم‌ها رفتار راننده قابل درک و بررسی است و بر این مبنا می‌توان هشدارهای لازم را به وی ارائه کرد.

استفان هک مدیر Nauto می‌گوید قرار است فناوری ابداعی این شرکت برای جمع‌آوری داده‌های خودروهای مختلف به طور ناشناس به کار گرفته شود و از این طریق عادات رانندگان، مشکلات متداول در زمینه رانندگی، چالش‌های ترافیکی و غیره شناسایی شود و در نهایت استراتژی‌های مناسب برای ساخت خودروهای خودران به دست آید.

سرمایه‌گذاری این چنینی نشانگر تغییر جدی در روندهای صنعت خودرو در جهان است و نشان می‌دهد تولید خودروهای بدون نیاز به راننده به طور جدی در دستور کار ده‌ها مجموعه خودروساز قرار گرفته و با تضمین امنیت و ارتقای سیستم‌های هوشمند خودروهای یادشده شاهد آماده شدن زمینه‌های استفاده از این خودروها خواهیم بود.

جزییات مالی قرارداد طرفین فاش نشده ولی قرار است هر یک از این سه شرکت بخشی از سهام Nauto را خریداری کنند. قرار است شرکت خودروساز سومی نیز در این زمینه سرمایه‌گذاری کند، اما نام این شرکت افشا نشده است.

سیستم فعلی طراحی شده Nauto که ۴۰۰ دلار قیمت دارد و به شیشه جلوی اتومبیل متصل می‌شود، متشکل از یک دوربین کوچک و یک سیستم بصری رایانه‌ای است که با استفاده از هوش مصنوعی خود قادر به جمع‌آوری و پردازش داده است. این سیستم رفتارهایی مانند خوردن و آشامیدن، پیامک زدن و برخی رفتارهای پرخطر دیگر را شناسایی می‌کند تا شرکت‌های بیمه‌گر را در ارزیابی دقیق ریسک بیمه هر خودرو یاری دهد و مانع از وارد شدن خسارت به آن‌ها گردد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب